Dáni zdolali Slovincov až po predĺžení

NETKY.SK • 7 Máj 2013, 18:26 • 2 min

ŠTOKHOLM - Reprezentácia Dánska si v utorkovom zápase štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji poradila s výberom Slovinska, no potrebovala na to až predĺženie.

Slovincov, ktorí sú nováčikom v elitnej kategórii, poslal dvakrát do jednogólového vedenia Rok Tičar, ale za Dánov odpovedali Kim Staal a Morten Madsen. Rozhodnutie priniesol presný zásah Mortena Greena v druhej minúte predĺženia. Kapitán dánskeho výberu prekonal gólmana súpera Roberta Kristana po peknej prihrávke obrancu Philipa Larsena spoza bránky.

Dáni sa odpútali z dna tabuľky základnej skupiny v Štokholme, keď získali prvé dva body. Jediný bod majú zatiaľ na svojom konte Slovinci.

Slovinsko - Dánsko 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 7. Tičar (Gregorc, Robar), 35. Tičar (Robar, Gregorc) - 24. K. Staal (M. Lauridsen, Madsen), 46. Madsen (K. Staal, Jesper B. Jensen), 62. Morten Green (Larsen)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA (SR), Olenin - Šeľanin (obaja Rus.), Dehaen (Fr.), 1051 divákov

8. Slovinsko 3 0 0 1 2 6:10 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.