Dáni zdolali Kazachov a majú na dosah štvrťfinále

NETKY.SK • 16 Máj 2016, 21:51 • 2 min

MOSKVA - Dánska hokejová reprezentácia zvíťazila v pondelkovom večernom zápase základnej A-skupiny na 80. majstrovstvách sveta v Rusku nad výberom Kazachstanu 4:1 a má reálnu šancu na prienik do štvrťfinále.

Na svojom konte totiž má 11 bodov a ak v utorok Švajčiari nezdolajú Čechov v riadnom hracom čase, postúpia do vyraďovacej časti MS prvýkrát od roku 2010. Kazachstan už pred zápasom nemal šancu na záchranu medzi elitou.

Dáni rozhodli o svojom pondelkovom triumfe už v prvej tretine, v ktorej na gól využili tri zo štyroch presiloviek. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Markus Lauridsen, Jannik Hansen a Nicklas Jensen. V 24. min síce skorigoval Nigel Dawes, ale v polovici stretnutia zvýšil na 4:1 opäť v početnej výhode Nikolaj Ehlers. Dáni si v druhej polovici súboja ustrážili trojgólový náskok.

V tomto súboji sa predstavili aj dvaja slovenskí rozhodcovia - hlavný Jozef Kubuš a čiarový Peter Šefčík.

Výsledok - pondelok:
A-skupina (Moskva):
Dánsko - Kazachstan 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Góly: 9. Lauridsen (Eller, Hansen), 17. Hansen (Storm), 18. Nicklas Jensen (Storm), 30. Ehlers (Lauridsen) - 24. Dawes (Bochenski, Lipin)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gebei (Maď.), KUBUŠ - ŠEFČÍK (obaja SR), Lederer (ČR), 7097 divákov

8. Kazachstan 7 0 1 0 6 15:28 2 - istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.