Dáni uchmatli Čechom dva body

NETKY.SK • 17 Máj 2014, 18:52 • 2 min

MINSK - Hokejisti Dánska sa v sobotu popoludní postarali o ďalšie prekvapenie na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď výber Česka zdolali 4:3 po samostatných nájazdoch.

Česi sa aj napriek prehre dostali na 4. miesto v tabuľke A-skupiny, Dáni sa posunuli na 6. pozíciu pred Slovensko.

V Čižovka Arene začali lepšie českí reprezentanti a v 7. min viedli presnými zásahmi Klepiša a Jágra už 2:0. Vzápätí síce skorigoval Lassen, no na rozdiel dvoch gólov upravil v 46. min Kindl. Záver duelu patril húževnatým Dánom - v 56. znížil J. Jensen a 53 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Bjorkstrand. Česi v predĺžení nepremenili dve veľké šance a na rad prišli nájazdy. V nich uspel iba Mikkel Boedker.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Dánsko - Česko 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Lassen (Christensen), 56. J. Jensen (K. Staal, Hansen), 60. Bjorkstrand (Hansen, Madsen), rozhodujúci sam. nájazd Boedker - 5. Klepiš (Jágr, Němec), 7. Jágr (Sobotka), 46. Kindl (Klepiš, Červenka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaval, Patafie (obaja USA) - Carlson (Kan.), Semjonov (Est.)
Sam. nájazdy: Klepiš nedal, Boedker - 1:0, Hudler nedal, N. Jensen nedal, Jágr nedal

8. Taliansko 5 1 0 0 4 4:16 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.