Dáni si poradili s Lotyšmi v nájazdoch

NETKY.SK • 14 Máj 2016, 07:35 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Dánska zvíťazili nad Lotyšmi 3:2 po samostatných nájazdoch v piatkovom stretnutí moskovskej základnej A-skupiny na majstrovstvách sveta v Rusku.

Rozhodujúci presný zásah dosiahol Nicklas Jensen, ktorý predtým v 12. min otvoril skóre duelu. Dáni v ňom viedli 1:0, ale aj zaostávali 1:2. Do konca druhej tretiny však stihli vyrovnať. V tretej dvadsaťminútovke ani predĺžení nepadol gól. Dánsko ziskom dvoch bodov oživilo svoje šance na účasť vo štvrťfinále.

A-skupina (Moskva):
Dánsko - Lotyšsko 3:2 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Jensen (Madsen, Green), 29. M. Poulsen (Mads Bödker, Christensen), rozhodujúci sam. nájazd Jensen - 18. Džeriňš (Bukarts, Cibulskis), 22. Daugaviňš (Bukarts, Džeriňš)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Širokovs (Lot.) 5+DKZ za zákrok do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Öhlund (Švéd.), Wiegand (Švaj.) - McIntyre (USA), Otmachov (Rus.)

8. Kazachstan 5 0 1 0 4 13:22 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.