Dáni si poradili s Bielorusmi 3:2, Slovinsko vypadáva

NETKY.SK • 13 Máj 2013, 19:02 • 2 min

ŠTOKHOLM - Výsledok pondelkového stretnutia v štokholmskej skupine medzi Dánskom a Bieloruskom na 77. svetovom šampionáte v ľadovom hokeji určil prvého zostupujúceho do B-kategórie.

Dánske víťazstvo nad Bieloruskom (3:2) znamená, že elitu opúšťa Slovinsko. V štokholmskej skupine momentálne ôsmi Slovinci ešte môžu predstihnúť v tabuľke Bielorusov, avšak tí majú ako hostiteľská krajina istotu štartu na budúcoročných majstrovstvách sveta.

Prvá polovica stretnutia medzi Dánmi a Bielorusmi patrila severanom, ktorí po góloch Philipa Larsena, Nicklasa Jensena a Mortena Greena viedli 3:0. Bielorusi sa však ešte do konca prostrednej časti vďaka gólom Konstantina Koľcova a Romana Graborenka vrátili do hry. V tretej tretine už diváci nevideli nijaký gól.

Dani napriek víťazstvu už nemôžu postúpiť do štvrťfinále.

Výsledok - pondelok:
Dánsko - Bielorusko 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 12. Larsen (K. Staal, Hardt), 15. N. Jensen (Mikkel Boedker, Larsen), 28. Morten Green (Hardt) - 33. Koľcov (Goroško), 37. Graborenko (Stas)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Kislyj (Biel.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kirk (Kan.), Ronn (Fín.) - Carlson (Kan.), Woodworth (USA), 537 divákov

8. Slovinsko 6 0 0 1 5 9:23 1 - istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.