Ďalšie striebro pre SR zo SU v Kazani zásluhou Repčíka

NETKY.SK • 13 Júl 2013, 08:31 • 2 min

KAZAŇ - Slovenský reprezentant v atletike Jozef Repčík obsadil vo finále behu na 800 m na 27. Svetovej univerziáde v ruskej Kazani druhé miesto a vybojoval si striebornú medailu.

Dosiahol svoj najlepší tohtoročný výkon 1:47,30 min. Za víťazným Nijelom Amosom z Botswany zaostal o 87 stotín sekundy. Vzácny kov si vybojoval v strhujúcom finiši, keď medzi ním na druhej priečke a štvrtým Wesleyom Vazquezom z Portorika bol rozdiel 0,03 s. Pre slovenskú výpravu je to tretia medaila z univerziády, všetky získali atléti. Pred Repčíkom sa o zlato postaral Martin Kučera v behu na 400 m prek., striebro si v súťaži kladivárov zavesili na krk Marcelovi Lomnickému.

Družstvo strelkýň Lucia Boorová, Nina Slamková a Mária Markovičová obsadilo v trape 4. priečku, jeho odstup za medailovými pozíciami bol však výrazný. Z jednotlivkýň skončila najlepšie Boorová na 13. mieste. Po prvom dni kvalifikácie mužského trapu je Boris Stanko na výbornej 3. pozícii, keď trafil 70 terčov. Vo vzduchovej puške 40 nenaplnila Jana Hyblerová očakávania a obsadila výkonom 410 bodov konečnú 23. priečku.

Z tria slovenských plavcov, ktorí sa predstavili v predpoludňajších rozplavbách, nepostúpila len Karin Tomečková, ktorá na 100 m znak obsadila 18. priečku. Do semifinále sa dostali Katarína Listopadová deviatym najlepším časom v rozplavbách na 200 m polohové preteky (2:17,04) i Tomáš Klobučník, ktorý skončil v prvej fáze na 200 m prsia desiaty (2:14,88). Obaja skončili potom v semifinále na 9. mieste, do sobotných finále postupovalo prvých osem.

V stolnom tenise postúpili Jakub Figeľ s Kristiánom Kobesom vo štvorhre do štvrťfinále, tam však narazili na favorizovaný taiwanský pár Čeng-Čeng Chuang, Chung-čchieh Čchiang a prehrali s nimi 0:4. Vo dvojhre obaja v piatkových dueloch zdolali v skupinovej fáze svojich súperov. Vo štvorhre žien prehrali v osemfinále Soňa Hudecová s Barborou Balážovou len veľmi tesne s kórejským párom Jee Min Hjng, Čoi Ji-hjun 2:3.

V tenise bolo osemfinále dvojhry konečnou stanicou pre turnajové štrnástky Michala Pažického i Karin Morgošovú. Pažický prehral s najvyššie nasadeným Konstantinom Kravčukom z Ruska 1:6, 2:6, Morgošová nestačila na štvorku pavúka Nudnidu Luangnamovú z Thajska a podľahla jej 5:7, 0:6. V druhom kole miešanej štvorhry Michal Pažický s Karin Morgošovou prehrali s britskou dvojicou Daniel Cochrane, Anna Fitzpatricková v dvoch tajbrejkoch 6:7 (11), 6:7 (7).

Volejbalistky si v prvom zápase v skupine o 9. - 16. miesto poradili s výberom USA jasne 3:0 a budú hrať o 9. - 12. miesto. V sobotu o 18.00 h SELČ ich čaká Hongkong.

Vo vzpieračských súťažiach obsadil v hmotnostnej kategórii do 105 kg Matej Kováč 8. miesto dvojbojovým výkonom 367 kg (trh 167 kg + nadhod 200 kg) a v najťažšej kategórii nad 105 kg skončil Radoslav Tatarčík jedenásty, keď dostal nad hlavu v dvojboji 344 kg (164 + 180).

Výsledky:
ATLETIKA
MUŽI:
800 m: 1. Nijel Amos (Botswana) 1:46,53 min, 2. Jozef Repčík (SR) 1:47,30, 3. Andreas Vojta (Rak.) 1:47,31

ŽENY:
Polmaratón: 1. Mai Cudová (Jap.) 1:13:12 h, ... 12. Katarína Berešová (SR) 1:15:52

PLÁVANIE:
MUŽI:
rozplavby:
200 m prsia - rozplavby: 10. Tomáš Klobučník (SR) 2:14,88 - postúpil do semifinále

I. semifinále: 1. Vjačeslav Sinkievič (Rus.) 2:10,88, ... 4. (celkovo 9. miesto) Tomáš Klobučník (SR) 2:13,61 - nepostúpil do finále

ŽENY:
rozplavby:
200 m pol. pr.: 9. Katarína Listopadová (SR) 2:17,04 - postúpila do semifinále
100 m znak - rozplavby: 18. Karin Tomečková (SR) 1:03,52 - nepostúpila do semifinále

II. semifinále: 1. Viktoria Andrejevová (Rus.) 2:12,88, ... 6. (celkovo 9. miesto) Katarína Listopadová (SR) 2:15,61 - nepostúpila do finále

STREĽBA:
Muži:
Trap - kvalifikácia po prvom dni: 3. Boris Stanko 70, 23. Michal Slamka 63, 24. Matúš Dudo (všetci SR) 62
Ženy:

Trap
Jednotlivkyne: 13. Lucia Boorová 58, 15. Nina Slamková 54, 16. Mária Markovičová (všetky SR) 53 - nepostúpili do finále
Družstvá: 4. Slovensko (Slamková, Boorová, Markovičová) 165
Vzduchová puška 40: 23. Jana Hyblerová (SR) 410,0 - nepostúpila do finále

STOLNÝ TENIS :
MUŽI:
Dvojhra:
R-skupina: Kristián Kobes (SR) - Hermenegildo Sebastiao (Angola) 3:1 (4, -9, 9, 5)
T-skupina: Jakub Figeľ (SR) - Al Syadi Khalio (Omán) 3:0 (4, 4, 6)

Štvorhra:
osemfinále: Jakub Figeľ, Kristián Kobes (SR) - Omar Assar, Khalid Assar (Eg.) 3:0 (7, 13, 5)

štvrťfinále: Čeng-Čeng Chuang, Chung-čchieh Čchiang (Taiwan) - Jakub Figeľ, Kristián Kobes (SR) 4:0 (4, 10, 7, 5)

ŽENY:
Štvorhra - osemfinále:
Jee Min Hjng, Čoi Ji-hjun (Kór. rep.) - Soňa Hudecová, Barbora Balážová (SR) 3:2 (5, -8, 6, -6, 9)

TENIS:
MUŽI:
Dvojhra - osemfinále: Konstantin Kravčuk (Rus.-1) - Michal Pažický (SR-14) 6:1, 6:2

ŽENY:
Dvojhra - osemfinále: Nudnida Luangnamová (Thaj.-4) - Karin Morgošová (SR-14) 7:5, 6:0

MIEŠANÁ ŠTVORHRA:
2. kolo (osemifinále): Michal Pažický, Karin Morgošová (SR) - Daniel Cochrane, Anna Fitzpatricková (V. Brit.) 6:7 (11), 6:7 (7)