Corgoň liga: Slovan Bratislava porazil MŠK Žilina 2:1 v 18. kole

NETKY.SK • 25 November 2013, 09:20 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 18. kola Corgoň ligy na Pasienkoch nad MŠK Žilina 2:1. Úradujúci majster tak má na čele ligovej súťaže šesťbodový náskok pred druhým tímom AS Trenčín.

Na rozmočenom a klzkom teréne nedokázalo ani jedno mužstvo podržať dlhšie loptu na svojich kopačkách. Napriek tomu boli domáci bližšie ku gólu. Grendelovu strelu spoza šestnástky vyrazil Krnáč do autu a brankár Žiliny sa prezentoval pohotovou robinsonádou pri hlavičke Gorosista. V 12. minúte sa po spätnej prihrávke od Milinkoviča objavil v stopercentnej gólovej šanci Niňaj, ale mieril tesne vedľa žrde. Po polhodine hry však Halenár uvoľnil Vitteka a ten obstrelil vybiehajúceho Krnáča - 1:0. Pre Vitteka to bol siedmy gól v sezóne. Hostia, ktorí pohrozili len strelou Jeliča, sa však v záveru polčasu dočkali. Priamy kop z 20 m zakrútil k žrdi Paur a bolo vyrovnané.

Galéria: Slovan Bratislava vs. MŠK Žilina

Krátko po zmene strán sa však opäť menilo aj skóre. Milinkovičovu strelu Krnáč ešte vyrazil, ale na dorážku Žofčáka už nestačil - 2:1. Žilinčania sa však nevzdali a s pribúdajúcimi minútami boli stále aktívnejší. Po dvoch streleckých pokusoch vyzval Mabouka spätnou prihrávkou na skórovanie Škvarku, ale ten z gólovej parkety netrafil bránu. Hostia sa síce snažili až do záverečných minút, ale gól znamenajúci deľbu bodov už nedali.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 30. Vittek, 47. Žofčák - 45. Paur. Rozhodoval: Kráľovič, 863 divákov

Zostavy a striedania

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Kolčák (53. Jakúbek) , Grendel (63. Mészáros) - Žofčák, Halenár, Milinkovič (78.Soumah) - Vittek

Žilina: Krnáč - Mabouka, Vavro, Perexta, Nunes - Pečovský - Majtán (88. Káčer), Paur (77. Guba), Škvarka (88. Klec), Mihalík - Jelič

Hlasy po zápase:

Jozef Valovič, tréner Slovana: "Prvý polčas sme boli lepším mužstvom, mali sme viac čistých šancí, najmä Niňajova mala skončiť v sieti. Zaslúžene sme viedli, pretože súper sa dostal do našej šestnástky prakticky až v 45. minúty, keď po peknom priamom kope vyrovnal. Tak ako sme dostali gól do kabíny, tak sme dali aj mi po zmene strán. Pomohlo nám to a mohli sme sa upokojiť, ale v druhom polčase sme museli bojovať nielen s terénom, ale aj silným protivertom. Musím však pochváliť naše mužstvo, ktoré je skôr technicky ladené, že na náročnom teréne bojovalo. Potvrdili, že dokážu vyhrať aj v takomto stretnutí na teréne, ktorý nám robil problémy."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Dnes sme videli z našej strany solídny výkon. Na ťažkom teréne a proti kvalitnému súperovi sme v prvom polčase boli vyrovnaným súperom. Slovan síce viedol, ale my sme dokázali vyrovnať po priamom kope, čo bol pozitívny impulz. Nezachytili sme však úvod druhého polčasu, v ktorom sme boli inak lepším mužstvom. Nepremenili sme však šance. V tom bol hlavný rozdiel, že skúsenejší súper potrestal naše chyby a my sme dali len jeden gól. Škoda toho, naši chlapci by si za tento výkon zaslúžili bodovať."

Trenčín poskočil na 2. priečku, Dunajská Streda opäť posledná

Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšej dohrávke 18. kola Corgoň ligy 2013/2014 nad MŠK Žilina 2:1 a upevnili si postavenie na prvom mieste tabuľky.

Na druhé miesto sa prepracovali hráči AS Trenčín, ktorí v sobotu zdolali Košice presvedčivo 4:0 a preskočili tak Ružomberok, ktorý klesol na tretiu priečku. Zverenci Ivana Vrabca si v jesennej časti sezóny pripísali ďalšie vysoké víťazstvo a pri pohľade na ich skóre im patria hneď dva primáty. So 45 gólmi sú najlepším mužstvom v počte strelených gólov a na druhej strane inkasovali len 19, spomedzi všetkých celkov doposiaľ najmenej.

Zo dna tabuľky sa dokázala odlepiť Nitra, ktorá v sobotu vyhrala nad Banskou Bystricou 2:0, čím na posledné miesto corgoňligového pelotónu odsunula Dunajskú Stredu.

Sumáre 18. kola:

Góly: 30. Vittek, 47. Žofčák - 45. Paur. Rozhodoval: Kráľovič, 863 divákov

AS Trenčín - MFK Košice 5:0 (1:0)
Góly: 45. a 63. van Kessel, 67. a 74. Malec, 88. Hajradinovič. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Diaby (Košice), 2444 divákov.

Zostavy a striedania:
AS Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, Mazáň (38. Malec) – Baéz (87. Bero) - van Kessel, Mišák, Hajradinovič, Holúbek – William (82. Mondek)
MFK Košice: Tofiloski – Kavka, Bašista (59. Haskič), Sekulić - Šinglár - Bukata, Hovančík, Duda, Viazanko (83. Gáll) - Diaby, Novák (81. Dordevič).

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Góly: 11. Bagi, 49. Cleber. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Boszorád, Šimončič - Savič, Turňa, ČK: 89. Turňa (B. Bystrica), 536 divákov.

FC Nitra: Perniš - Kolbas, Kostelný, Šimončič, Hála - Bagi, Kotrík (90.+1 Urblík) - Boszorád, Turčák, Cleber - Ševčík (82. Vestenický)
Dukla Banská Bystrica: Boroš - Vajda, Nosko, Teixeira, Slančík (87. Šovčík) - Ľupták, Savič (56. Peňaška) - Turňa, Marcin (46. Chrien), Považanec - Jurčo

FK Senica - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 7., 65. Hiago – 20. Pavlík (vlastný). Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Adamovič, 1460 divákov.

FK Senica: Šulla – Pavlík, Roberto, Komara (35. Brabec), Diviš – Križko, Ventúra, Hiago, Kalabiška – Kosorin (61. Tsoumou), Piroska (80. Diarrassouba)
MFK Ružomberok: Lešňovský – Maslo, Greššák, Adamovič, Lupták (78. Serečin) – Zošák, Nagy, Kana, Zreľák (87. Bartoš) – Lačný, Lovás (46. Mehremič)

Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce 3:2 (0:0)
Góly: 47. Kuzma, 53. Sabo (z 11 m), 68. Vlasko (z 11 m) - 81. Pribula (z 11 m), 85. Pintér. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Chovanec, Procházka, Banovič - Obročník, P. Sabo, Kuciak, Chrappan, Mazán. ČK: 83. Chrappan, 90. Pavlenda (obaja ViOn), 2627 divákov.

Spartak Trnava: Strapák – E. Sabo, Banovič, Janečka, Ciprys - Procházka, Kuzma, Vlasko, Chovanec (73. Mikovič) - Schranz (66. Štepanovský), Nworah (61. Hodek)
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Chrappan, Pintér, Chren – Pribula, P. Sabo (88. Majerník), Obročník, Orávik – Szabó (79. Bernáth), Bolinha (58. Mazan)

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:3 (0:2)
Góly: 21., 25. a 69. Pekár (tretí z 11 m). Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Peter Majerník, N'Tsogo - Černáček, 780 divákov.

DAC Dunajská Streda: Belic - N'Tsogo, Matúš (68. Sedlák), Peter Majerník, Beňo - Hudák - Ujlaky, Gašparík, Steinhübel (57. Ben Nasra), Kwin - Hošek (82. Nulíček)
Spartak Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - Marček (80. Kuračka) - Kukoľ, Bruško (65. Daniel), Šulek - Urgela (84. Ferenčík), Pekár