Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tu sú len niektoré vízie kandidujúcich politických subjektov.
Tu sú len niektoré vízie kandidujúcich politických subjektov.
03.01.2020 14:04 Parlamentné voľby 2020
Čo sľubujú jednotlivé politické strany mesiac pred voľbami?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.01.2020 14:04 Parlamentné voľby 2020

Čo sľubujú jednotlivé politické strany mesiac pred voľbami?BRATISLAVA - V predvolebnej kampani sa snažia politické subjekty kandidujúce vo voľbách presvedčiť voličov o tom, že práve oni sú tá správna voľba. Agentúra SITA analyzovala aktuálne programy všetkých relevantných strán a vybrala tie najzaujímavejšie.


Odvod 3 % zo zisku

Slovenská národná strana (SNS) žiada, aby každá nadnárodná spoločnosť podnikajúca na Slovensku bola povinná odvádzať 3% zo zisku na slovenský šport (resp. vedu, kultúru). Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku. SNS chce zavedenie povinnej školskej dochádzky do osemnásteho roku života s nutnosťou ukončenia vzdelania minimálne výučným listom.

 

 

Čím dlhšie manželstvo, tým nižšie dane
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) chce presadiť zníženú daň za vernosť. Manželským párom budú úmerne k počtu rokov strávených v manželstve znižovať daňovo-odvodové zaťaženie. Hnutie by zaviedlo aj možnosť spoločného daňového priznania pre manželov.

 

 

Byty a autá od štátu
Sme rodina plánuje uzákoniť právo na prenájom auta od štátu za 100 eur mesačne pre každú rodinu. Rodinám chce tiež garantovať štátny nájomný byt. Kde by na to štát vzal peniaze, strana neuvádza. "Ak by sa hnutie Sme rodina dostalo do vlády, v prvom rade by sme presadzovali právo na štátny nájomný byt, napríklad garantovaný 2-izbový byt od 119 eur mesačne," uviedla strana. Plánuje tiež napríklad zrušiť doplatky za lieky pre deti a dôchodcov či naopak zaviesť príspevok 30 eur k dôchodku pre ženy za každé dieťa.

 

 

Zníženie nezamestnanosti
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) zase plánuje obnoviť potravinovú sebestačnosť Slovenska, čím sa podľa nich zníži nezamestnanosť o 25 %. Ako sa k tomuto číslu strana dopracovala, nie je v programe uvedené. Miera evidovanej nezamestnanosti v novembri 2019 podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny dosiahla 4,92 %. Zníženie o štvrtinu, o ktorom hovoria kotlebovci, by predstavovalo pokles o 1,23 % bodu.

 

 

Kampaň trvá už 2 mesiace
Parlamentné voľby budú v sobotu 29. februára 2020 od 7:00 do 22:00. Politická kampaň sa oficiálne začala 5. novembra, dňom, v ktorom vyhlásenie volieb zverejnili v Zbierke zákonov SR. Kampaň sa skončí 48 hodín predo dňom konania volieb.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Facebook, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok