Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
19.08.2020 06:51 Zaujímavosti
Čo od nás Boh chce?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.08.2020 06:51 Zaujímavosti

Čo od nás Boh chce?Boh je stvoriteľ a stačí mu jediné slovo, aby vzkriesil alebo zahubil. Je všemohúci, všadeprítomný, všetko vie a na dlani drží svet viditeľný i ten neviditeľný. Na opísanie Jeho veľkosti nie je dostačujúca ani fantázia a ani nijaká vedná disciplína nie je schopná vystihnúť ho či nebodaj predčiť.


Je to zarážajúce
Nie, nič a nikto sa Mu nevyrovná, pozná minulosť, prítomnosť a aj budúcnosť.
Preto je zarážajúce čo i len pomyslieť, že ktosi ako On, potrebuje človeka. A predsa to tak je. Áno, vybral si z celého stvorenstva ľudstvo, aby s ním spolupracoval a rozvíjal dielo.
Cieľ
Boh nerobí nič bezcieľne. Nie je nič také, čo by určil bez toho, aby tomu vopred dal aj zámer. Bezcieľnosť je v skutočnosti niečo, čo Boha rozcíti a spôsobí mu smútok. Vidno to aj z obdobia, počas ktorého chodil Ježiš po zemi. Nie raz sa stalo, že ho zachvátil obrovský súcit, pretože zbadal bezcieľny zástup a bolo mu ho tak ľúto, že zanechal pôvodný plán a venoval mu čas a aj úsilie.
Cieľ sa môže chápať dvojako. Je to individuálny plán, ktorý má osobitne pripravený pre každého človeka zvlášť. A potom je tu niečo, čo chce všeobecne a to bez rozdielu. Chce to od toho, kto sa rozhodol, že sa bude hlásiť k Nemu a pokúsi sa žiť inak ako žije väčšina spoločnosti.
Viera
Najviac Boha zaujíma viera. Bez nej nie je možné páčiť sa Mu. Pre nedostatok viery sa nielen v minulosti, ale aj v súčasnosti nemohol a nemôže uskutočniť zázrak. Nedostatok viery spôsobuje beznádej, sklamanie z Boha a zatvrdzuje človeka tak, že nie je schopný vidieť nič dobré, hoci by mu to ležalo priamo pred nohami. Viera je to, čo Boh hľadá a čo vyžaduje. Bez nej nemá zmysel k Nemu pristupovať a akákoľvek snaha bez dôvery vychádza navnivoč.
To najlepšie
Boh chce, aby Mu človek bol ochotný dať to najlepšie zo seba. Týka sa to času, ktorý sa vyberá na modlitbu, a aj toho, do akej oblasti sa Mu dovolí preniknúť.
Boh chce lásku, chce prvotinu srdca a myšlienky. Nie však preto, aby sa stal otrokárom a vzal slobodu a akúkoľvek radosť. Naopak, ak sa Mu dá prvenstvo, On bohato odmení a život bude prekypovať šťastím a dostatkom.
Všímavosť
Boh chce, aby vo svete vládla vzájomná úcta a aby sa jeden druhého všímalo. Chce, aby sa človek modlil nielen za seba a najbližšie okolie, ale aby si uvedomoval aj trápenie niekoho iného. Chce, aby nikoho nenechávalo chladné niečie utrpenie a aby nebol taký veľký problém ponúknuť zo svojho na obohatenie a poskytnutie pomoci.
Takže čo vlastne Boh chce?
Nič viac než len lásku,
vieru a schopnosť byť tu pre druhého.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok