Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
burza v New Yorku
burza v New Yorku
20.12.2019 19:12 Ekonomika
Čo možno očakávať od akciového trhu v roku 2020?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.12.2019 19:12 Ekonomika

Čo možno očakávať od akciového trhu v roku 2020?Kým rok 2018 bol na finančných trhoch jedným z najhorších (prvýkrát od roku 1969 poklesli súčasne akcie aj dlhopisy), tento rok sa radí medzi najúspešnejšie.


Najlepší rok v histórii?

Podľa Jakuba Rosu, analytika Across Private Investments, sa môže dokonca zapísať ako najlepší rok v histórii, v ktorom americké akcie a štátne dlhopisy, zlato a ropa doručia investorom dvojciferné zhodnotenie. Čo možno očakávať od roku 2020?

 

 

 

Predpoveď analytika

Aj keď pri investovaní platí jedno zo základných pravidiel – neinvestovať na základe minulej výkonnosti – určité implikácie z histórie možno vyvodiť. "Akciový trh ponúka z hľadiska tradičných tried aktív dlhodobo najvyššie výnosy. Napríklad, americké akcie doručili od roku 1900 nadvýnos nad dlhopismi vo výške 4,5 % ročne, nad peňažným trhom približne 6 % a nad infláciou takmer 7 %," vysvetľuje analytik Acrossu.

 

 

Nástrahy sú tu neustále, mení sa len ich podoba

Zisky bankového sektora ani rekordy akciového trhu nie sú "neslušnou" kategóriou. Podľa jedného z najznámejších hodnotových investorov na svete, veštca z Omahy Warrena Buffetta, "sa treba obávať, keď sú všetci chamtiví a, naopak, byť chamtivý, keď sa všetci boja." Z hľadiska emócií je náročné byť optimistom na vrchole trhov, najmä, ak za rohom číhajú nástrahy. Tie však číhajú neustále, mení sa len ich podoba.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What made it possible: compound interest

Príspevok, ktorý zdieľa Warren Buffett (@warrenbuffettquote),

 

"Najefektívnejším spôsobom, ako participovať na akciovom trhu, je byť zainvestovaný neustále. Akciovú zložku treba tvoriť postupne, v pravidelných intervaloch a prípadné poklesy využiť na lacnejšie dokupovanie," odporúča Rosa.

 

 

Rady

Dopĺňa, že pri investovaní by sme mali dať emócie bokom, nepanikáriť predčasným výpredajom a dodržiavať investičný horizont. Nikto nevie presne odhadnúť, kedy nastane pokles. A predpokladať obrat je nemenej náročná úloha. reklama


Zdroj: netky Lukáš Čief, Across Private Investments

Foto:  Pixabay, Instagram, Unsplash, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok