Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. jan. 2022Nataša
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Láska & gelato
Láska & gelato
02.06.2021 06:23 Kultúra
Čo má spoločné láska so zmrzlinou?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.06.2021 06:23 Kultúra

Čo má spoločné láska so zmrzlinou?Láska má viaceré príchute. Či už je sladká ako karamel, horúca ako slnko alebo mierne nezvyčajnejšia, vždy dokáže prevrátiť niečí svet na opačnú stranu.


S chrumkavým kornútikom kvalitnej zmrzliny sa romantický cit stretáva v rôznorodosti, veď na výber je vanilka, oriešok, punč alebo kadečo iné. Navyše autorka Jenna Evans Welch by zaručene vedela vymenúvať aj iné spojitosti, napísala totiž knihu Láska & gelato, a ak sa do nej dychtivý čitateľ začíta, nielenže sa zamiluje do príbehu, ale aj jedálny lístok sa spestrí o vôňu Talianska.

 

Ach, tá Florencia
Lina alebo celým menom Carolina, odchádza do Florencie na dobu neurčitú. Iste, nejeden by závidel a rád by sa ocitol v jej koži, avšak pre ňu odchod predstavuje hotové utrpenie. Nedávno jej matka podľahla rakovine, a až na prahu smrti odhalila totožnosť muža, čo prispel k jej splodeniu. Navyše ju prinútila zaviazať sa sľubom, že len čo skončí doba pohrebu a počiatočného trúchlenia, vydá sa za ním a zmení miesto bydliska. A tak Lina síce neochotne a s vedrom plným otázok, ale predsa dáva možnosť otcovi, aby sa o ňu postaral.

 

Florencia jej učarovala, tomu by sa určite nikto nečudoval. Ale ani krása Talianska nezmiernila smútok z toľkého rozruchu. Jej novoobjavený otec je k nej milý a snaží sa situáciu uľahčiť, čo mu sily stačia, ale isté problémy zrejme nepoľavia ani vďaka zmrzline. Alebo áno?

 

Denník
Lina sa ani nestihla spamätať z jedného šoku a už ju zastihol ďalší. Do rúk sa jej dostal denník, ktorý si jej mama písala počas študentského pobytu. Absolvovala ho pred 16 rokmi a, pravdaže, konal sa v Taliansku! Prostredníctvom zápisov z minulosti Lina spoznáva nielen mesto celkom novými očami, ale oboznamuje sa aj s dlho skrývaným tajomstvom.

 

Je to zmes
Láska & gelato je zmes zábavy, romantiky, napätia a neviem si predstaviť lepšiu voľbu, s ktorou by sa malo začať ponárať do obdobia leta. Ak by aj zápletka pokrivkávala, dokonale ju nahradí výnimočné prostredie, ktoré dýcha vášňou a, áno, aj zmrzlinou. Našťastie, vytknúť sa nič nedá ani deju, strana za stranou sa rúti ku koncu a človeku neostáva iné, ako želať si, aby podobných románov vznikalo viac a viac.


Žáner je síce naklonený viac mladšiemu milovníkovi literatúry, avšak ani starší by jednoznačne voľbu ľutovať nemal. Nie, nie je to síce príbeh, ktorý by zasial hlboký odkaz do duše, ale vďaka nemu sa odplaví aj najväčšia starosť a svet sa bude zdať o niečo veselší a sladší.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok