Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.10.2020 09:41 Zaujímavosti
Čo by ti Boh nikdy nelajkol?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.10.2020 09:41 Zaujímavosti

Čo by ti Boh nikdy nelajkol?Okrem toho, že sociálna sieť slúži na komunikáciu s priateľom aj nepriateľom, poskytuje tiež priestor na zdieľanie fotografií, myšlienkových statusov či iného, pre jednotlivca dôležitého obsahu. Po zverejnení nastáva fáza očakávania. Lajk alebo úplná ignorácia?


Boh vidí
Nie je ťažké porozumieť, že vzrastajúci počet lajkov má vplyv aj na vzrast sebavedomia. Samozrejme, niekto od popularity závisí viac, niekto menej, čo však vôbec nemení skutočnosť, že každému dobre padne vidieť, ak sa kúsok súkromného života páči aj verejne.
Boh síce virtuálny účet nemá založený, napriek tomu dobre vidí a všíma si, čo kto robí.

 

Predstieranie
Žena berie do ruky telefón. Oblečie si šaty, nalíči sa. Celý deň nemala z ničoho radosť, tvárila sa kyslejšie ako ten, čo prehltne kombináciu citróna a kyslej uhorky.

Na sociálnu sieť si zavesí fotografiu, nezabúda pridať minimálne desať veselých smajlíkov a predchádzajúce hodiny prifarbí tak, aby sa zdalo, že väčšej dokonalosti niet. Nazbiera lajky aj povzbudzujúce komentáre. Boh by však nikdy neklikol na tlačidlo páči sa mi to.

 

Mohlo by vás zaujímať: Boh radí, ako treba reagovať na všadeprítomné zlo

 

Dôvod je jednoduchý. On vidí viac, hľadí na motív, skúma srdce. Nepodporuje pretvárku a nechce, aby sa ktokoľvek hral na niekoho, kým nie je.

 

Nenávisť
Muž sa poháda s rodinou. Je nahnevaný na mamu, otca, manželku i suseda, ktorého nestretol hádam aj rok. Zapne si televíziu a prepne na kanál, na ktorom sa vysielajú najnovšie informácie z domova i zo zahraničia. Sleduje to a po krátkom čase naťukáva status. Je to zhluk zlosti a nenávisti, kritiky a odsúdenia.

 

 

Boh to neschvaľuje. Pozýva k láske, má radosť z odpustenia. Navyše opäť nazerá do duše a uvedomuje si, že muž by mal zmeniť to, čo sa zmeniť dá. Mal by sa viac usmievať, pripustiť si aj vlastný nedostatok a potom sa mu aj slnko viac nakloní.


Pochvala
Mladý človek je múdry, vytvára niečo umelecké, nad čím sa oplatí stráviť hoc aj celú noc. Výtvor si zdieľa na facebooku. Kontroluje profil raz, potom aj druhý raz. Iba jeden lajk. Iba päť lajkov. Ach. A boh k nemu vystiera ruku a hovorí: „Nebuď závislý na tom, čo si myslia ostatní. Ani hviezdam nikto nemusí vravieť, aké sú nádherné, aby takými boli."

 

O problémoch
A zasa niekto ďalší (je jedno, či muž, či žena), prežíva krízové obdobie. Vo vzťahu to nefunguje, zamestnávateľ je nespravodlivý a aj iná frustrácia ukáže svoju tvár. Prsty sa načiahnu a všetko to napíšu. O nevere, probléme v práci a každej krivde, ktorá sa odohrala od roku 1989.


Boh nemá nič proti tomu, ak sa vytvorí dôvera a zdôverí sa s ťažkosťou, jednoznačne však neschvaľuje takýto typ správania. Verejné pretriasanie totiž má iba jedno vysvetlenie - človek nerieši, radšej uteká.

 

Súvisiaci článok: Dojemné stretnutie syna s otcom, takto sa stretli prvý razreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok