Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. sep. 2022Jarolím
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
V súčasnosti je najväčšou hrozbou pre Zem pandémia koronavírusu, no nemusí to byť len o tom.
V súčasnosti je najväčšou hrozbou pre Zem pandémia koronavírusu, no nemusí to byť len o tom.
15.10.2020 07:12 Zaujímavosti
Čo Boh predpovedal o dnešnej dobe?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.10.2020 07:12 Zaujímavosti

Čo Boh predpovedal o dnešnej dobe?Či už to niekto skúšal vypátrať alebo nie, budúcnosť je zaujímavá pre každého.


Myslím, že sa nejedna myseľ pohrávala s myšlienkou, aké by to bolo vopred vedieť, čo a kedy sa stane. Môcť sa vyhnúť tragédii, dať si pozor na určitý typ osobnosti a múdro narábať s časom - aj to by sa dalo, ak by sa poznalo tajomstvo zvyšku života.

 

 

Boh to nenávidí
Asi aj preto je čoraz populárnejšie vyhľadávať veštenie, veď človek si len trochu zaplatí a kľúč k odhaleniu pravdy je k dispozícii veľmi ľahko. Akokoľvek lákavé to však je, vyhľadávanie rady veštcov je čosi, čo Boh nesmierne nenávidí a už v starom zákone sa vďaka tomu dokázal vášnivo rozhnevať. Pravda, Boh nechce, aby sa zvedela celá individuálna budúcnosť, v Biblii napriek tomu dáva návod, čo možno od dnešnej doby očakávať.

 

Ružové okuliare
Boh nepodporuje nosenie ružových okuliarov, a ak sa teda dakto domnieva, že zasľúbil nulovú existenciu problémov, nemôže sa ani viac mýliť. Naopak, v starom i novom zákone varuje pred tým, čo nevyhnutne príde.

 

 

Katastrofy
Raz sa Ježiš zdržiaval blízko chrámu. Samozrejme, nasledoval ho ako vždy obrovský zástup a jeden z davu sa ozval s obdivným povzdychom. Vraj aká krásna stavba to je, aké kvalitné kamenie. Ježiš odpovedal tvrdo, ale pravdivo - predpovedal, že z toho, čo vidia, nezostane celkom nič. Reč sa okamžite zvrtla na znamenia konca, dostal otázku, podľa čoho sa spozná posledný čas.


A tak začal rozprávať o tom, že nastanú zemetrasenia kade-tade vo svete. Že bude hlad a trýzeň. Že povstane niekto, kto rozprúdi vojny. Povedal, že členovia rodiny sa vzájomne proti sebe vzbúria, otec proti synovi, matka proti dcére...


"Národy budú žiť v nepriateľstve a štáty budú proti sebe útočiť. Na mnohých miestach bude zúriť hlad a vyskytnú sa prírodné katastrofy. Ale to bude len počiatok hrôz."

 

 

Zvody
Ježiš sa rovnako tak vyjadril, že sa rozrastie počet náboženstiev a falošní učitelia budú šíriť klamstvá, aby zviedli čo najviac duší. Nie, nehovoril o tom, že vzbĺkne na zemi láska hlboká ako oceán. Naopak, bez pokrytectva vyriekol:

 

"Na svete sa natoľko rozmnoží zlo, že udusí lásku mnohých."

 

Nádej
Číta sa to ťažko, však? Je to samá beznádej a človek okolo seba všade vidí splnenie proroctva. Boh, našťastie, ľud nenechal v neistote, a hoci sa budúcnosť nejaví farebne, je čosi, čo prevýši akékoľvek zlo.

 

"Na svete budete mať súženia. Ale dúfajte, ja som premohol svet," povzbudil Ježiš.
Nad každým trápením víťazí zasľúbenie, ktoré rozoženie aj najväčšiu tmu.

 

"Ajhľa, ja som s vami, až do skončenia sveta."reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok