CL: Slovan potvrdil úlohu favorita, zdolal doma Trnavu

NETKY.SK • 17 Marec 2014, 07:26 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava potvrdili úlohu favorita v nedeľňajšom domácom šlágri 22. kola Corgoň ligy so Spartakom Trnava. "Belasí" vyhrali na Pasienkoch 2:0 (0:0), keď góly dali v priebehu troch minút druhého polčasu.

Najprv skóroval Róbert Vittek, ktorý premenil pokutový kop nariadený za faul hosťujúceho brankára Rusova na Marka Milinkoviča. Poistku pridal v 58. min reprezentant Trinidadu a Tobaga Lester Peltier. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času ešte nepremenil penaltu Seydouba Soumah.

Úradujúci šampión má na čele corgoňligového pelotónu 9-bodový náskok pred AS Trenčín, mužstvo spod Čákovho hradu má však k dobru pondelkový domáci duel proti Dukle Banská Bystrica. Slovanistov môže mrzieť zranenie stredopoliara Igora Žofčáka, ktorý pre bližšie nešpecifikovanú zdravotnú indispozíciu odohral len prvý polčas.

Bratislavčania sú na jar naďalej stopercentní, na konte majú tri víťazstvá. Naopak, Trnavčania zatiaľ získali len jediný bod z troch meraní síl. V 126. vzájomnom súboji si slovanisti vybojovali 54. víťazstvo, Spartak ich má na konte 41, nerozhodne sa skončilo 31 stretnutí.

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 22. kolo - nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)
Góly: 55. Vittek (z pok. kopu), 58. L. Peltier, ŽK: 57. Josimov, 78. Kladrubský, 90.+ Bagi - 54. Rusov, 87. Mikovič, rozhodovali: Sedlák - R. Sluk, E. Weiss, 5321 divákov
Slovan: D. Perniš - Grendel, Gorosito, B. Niňaj, Josimov - Kladrubský - L. Peltier (80. K. Mészáros), Soumah, I. Žofčák (46. Bagi), Milinkovič (87. Hlohovský) - Vittek
Trnava: Rusov - Habánek, Banovič, Martin Tóth (23. Ciprys), Grabež - R. Procházka - Schranz, Kuračka (68. Mikovič), Vlasko, E. Sabo - M. Vyskočil (77. Hodek)

Hlasy:
Jozef Valovič (tréner Slovana): "V prvom polčase sme chceli diktovať tempo zápasu, získať územnú prevahu, neutvorili sme si však žiadnu šancu. Ani súper však nemal možnosť na skórovanie. V druhej časti naši hráči do toho šliapli, už nebolo vidieť na ihrisku Trnavu, ktorá vyhrávala osobné súboje. V tvrdosti sme sa vyrovnali hráčom súpera a za výkon v druhom polčase sme si zaslúžili víťazstvo."

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Po zlom vstupe do jarnej časti sme sa veľmi zodpovedne pripravovali na tento dôležitý zápas. Vstúpili sme doň dobre, chlapci mali iskru, šťavu, energiu, veľmi túžili získať v Bratislave aspoň bod. V prvom polčase sme Slovanu nič nedovolili, v druhej časti domácich podržal fantastický brankár Perniš. Stretnutie sa zlomilo na tej penalte. Myslím si, že Slovan nepotrebuje takú pomoc od pána rozhodcu. Celú situáciu som videl jednoznačne, Milinkovič urobil ešte dva kroky, až potom spadol. Mal za to dostať žltú kartu. Mojich zverencov táto situácia rozhádzala. Arbiter urobil viacero veľkých chýb, čím pokazil toto stretnutie. Škoda, že nevyšlo počasie, ten silný vietor veľmi poznačil dnešný duel."