CL: Senica - Trnava 2:1 v 1.kole

NETKY.SK • 13 Júl 2013, 22:00 • 2 min

FK Senica - FC Spartak Trnava 2:1 (1:0)

Góly: 45.+ Piroska, 66. Jaroslav Diviš - 87. Jakubov (vlastný), ŽK: 18. Cristovam, 43. Šulla, 56. Kalabiška - 13. E. Sabo, 57. Adámik, 68. Mikovič

Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Žákech, 4500 divákov

Senica: Šulla - Cristovam, Križko, Brabec, Čermák - Piroska, T. Kóňa, Jirásek (89. L. Opiela) - Hiago (62. Jaroslav Diviš), Diarrassouba (83. Jakubov), Kalabiška
Trnava: Rusov - Janečka, Banovič (46. Vlasko), Adámik (65. Klabník), Grabež - E. Sabo (78. Schranz) - Štepanovský, R. Procházka, J. Chovanec - Hodek, Mikovič

Vo výbornej elektrizujúcej atmosfére sa hralo v prvom polčase vyrovnané stretnutie, najmä v strede poľa. Domáci boli futbalovejší, snažili sa viac o kombináciu, hostia boli zasa agresívnejší. Už v 3. min sa po Piroskovom centri dostal do zakončenia Kalabiška, našiel však iba pripraveného Rusova. Na druhej strane sa predral do pokutového územia Hodek, ktorý mieril tesne nad. Diváci sa mali sa na čo pozerať. V 19. min tvrdo pálil Seničan Jirásek, Rusov musel loptu vyraziť na rohový kop. Technickou strelou sa predviedol v 32. min navrátilec Procházka, lopta letela tesne vedľa žrde Šullu. Zaujímavý bol najmä zaver polčasu: v 44. min po nacvičenom signále a priamom kope Jiráska hlavičkoval osamotený Diarrassouba vedľa, na druhej strane po rýchlom protiútoku mohol otvoriť skóre hosťujúci Mikovič, po jeho strele halfvolejom však vytiahol Šulla fantasticky zákrok. V nadstavenom čase vysunul Diarrassouba do pokutového územia Pirosku, ten si "zasekol" stopéra Trnavy a k ľavej žrdi otvoril skóre - 1:0.

Výborné predstavenie pokračovalo aj po zmene strán. Seničania boli lepším tímom, viac sa tlačili pred trnavskú bránku. V 55. min po závare v šestnástke hosti zakončoval Piroska a pred dobiehajúcim Hiagom odkopol loptu na rohový kop Janečka. V 57. min unikajúceho Diarrassoubu stiahol stopér Adámik, za čo mohol vidieť aj červenú kartu. Dôležitý druhy gól strelili "Záhoráci" v 66. min: po krásnom Kalabiškovom centri sa do vzduchu zavesil striedajúci Jaroslav Diviš a prakticky svoj prvý dotyk s loptou premenil na gól - 2:0. Po ďalšom signáli Seničanov z rohového kopu lopta po Piroskovej strele letela tesne nad. Trnavčania sa snažili o skorigovanie nepriaznivého stavu. V 76. min po rohovom kope pálil z voleja Janečka, ale Šulla bol pripravený. Záverečných desať minút patrilo Trnave. Po rýchlom protiútoku zakončoval Grabež a výborným obranným zákrokom loptu do bezpečia odkopol obranca Čermák. V 87. min sa Spartak vrátil do stretnutia. Po centri z pravej strany lopta prešla po malom vápne a od Jakubova sa nešťastne odrazila za Šullov chrbát - 2:1. Trnava mohla dokonca vyrovnať novou akvizíciou Hodekom, s jeho hlavičkou v 90. min si však senický gólman Šulla poradil.