Čína s Lippim na lavičke iba remizovala s Katarom 0:0

NETKY.SK • 15 November 2016, 16:08 • 2 min

SAITAMA - Futbalisti Japonska posilnili svoje šance na postup na MS 2018, keď v dôležitom dueli B-skupiny ázijskej kvalifikácie zdolali v Saitame Saudskú Arábiu 2:1. Austrália potrebovala dva góly Mileho Jedinaka z jedenástok, aby v thajskom Bangkoku získala aspoň bod po remíze 2:2 s domácou reprezentáciou.

V A-skupine zvíťazila Kórejská republika v Soule nad Uzbekistanom. Favorit prehrával po góle Bikmajeva v 25. minúte 0:1, ale v druhom polčase gólmi Nam Tae-Heea a Koo Ja-Cheola otočil skóre a vybojoval cenné tri body.

Čína premiérovo pod taktovkou skúseného talianskeho trénera Marcella Lippiho nedokázala napriek prevahe streliť doma gól Kataru a iba remizovala 0:0. V tabuľke jej so ziskom dvoch bodov patrí posledné miesto, vedie Irán s 11 bodmi na konte, ktorý však tiež iba bezgólovo remizoval so Sýriou.

kvalifikácia MS 2018 - Ázia - tretia fáza

A-skupina

Soul

Kórejská republika - Uzbekistan 2:1 (0:1)

Japonsko - Saudská Arábia 2:1 (1:0)

Góly: 45. Kijotake (z 11 m), 80. Haraguči - 90. Otham, ČK: 90.+3 Hawsawi (S. Arab.) po druhej ŽK