Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.04.2017 14:49 Ekonomika
Čierna skládka najdená na stavenisku v Milochove môže zbrzdiť modernizáciu železnice
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.04.2017 14:49 Ekonomika

Čierna skládka najdená na stavenisku v Milochove môže zbrzdiť modernizáciu železnicePOVAŽSKÁ BYSTRICA – Počas stavebných prác na modernizácii železničnej trate v úseku Púchov – Považská Bystrica na traťovú rýchlosť 160 kilometrov za hodinu, narazili stavbári pri východnom portáli plánovaného železničného tunela Milochov na čiernu skládku.


Podľa hovorkyne Železníc Slovenskej republiky (ZŠR) Martiny Pavlikovej je skládka na vysporiadanej nehnuteľnosti pre potreby modernizácie. "Po demolácii existujúceho oplotenia, po otvorení pozemku a odstránení drevín sa zistilo, že na mieste budúcej komunikácie sa nachádza čierna skládka zatiaľ neznámeho pôvodu," uviedla Pavliková.

 

Ako informoval poslanec považskobystrického mestského zastupiteľstva za miestnu časť Milochov Ján Kunovský, zhotoviteľ počas výkopových prác pre budúcu komunikáciu zistil, že v podloží pod zeminou je neidentifikovaná čierna skládka, na ktorej nie je možné zakladať komunikáciu. "Vykopali sa ryhy, geodet zmeral výšku odpadu, bude nasledovať vyhodnotenie o aký odpad ide, či ho možno zlikvidovať normálne, alebo či v ňom nie sú nejaké chemické látky a či sa nebude musieť likvidovať špeciálnym spôsobom,” povedal Kunovský s tým, že hĺbka čiernej skládky je od pol metra do metra.

 

Podľa miestnych obyvateľov bola na mieste dnešného staveniska v minulosti veľká skládka odpadu, voziť sa tam mal najmä v 70. rokoch minulého storočia počas demolačných prác v Považskej Bystrici, súvisiacich s prípravou na Medzinárodnú šesťdňovú motocyklovú súťaž. Pôvodca skládky je však neznámy.

 

"Tento pozemok nepatrí ani nepatril mestu Považská Bystrica a ani nemáme informácie, že by sa niekedy v minulosti mesto staralo o likvidáciu čiernej skládky v tejto oblasti. V minulosti starostlivosť o likvidáciu čiernych skládok spadala pod štát, teda pod okresný úrad," priblížila hovorkyňa mesta Považská Bystrica Iveta Kováčiková.

 

Ako ďalej informovala hovorkyňa ŽSR, dnes sa uskutočnilo miestne šetrenie za účasti zástupcov mesta, inšpektorátu životného prostredia, ŽSR a zhotoviteľa za účelom zistenia stavu. "Pre rozhodnutie o ďalšom postupe je potrebné vykonať zameranie čiernej skládky, zistenie množstva, odobratie vzorky čiernej skládky. Až na základe posúdenia a vyhodnotenia vzorky a jej následnom určení, či je odpad nebezpečný alebo nie, bude rozhodnuté o ďalšom postupe likvidácie čiernej skládky. ŽSR aj zhotoviteľ sa budú snažiť, aby všetky úkony, spojené s riešením uvedenej čiernej skládky, mali čo najmenší dosah na realizáciu stavby," uzavrela Pavliková.

 

Kauzou čiernej skládky sa bude zaoberať aj odbor starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Považskej Bystrici. TASR to potvrdil vedúci odboru Pavel Petrík s tým, že najskôr sa musia oboznámiť s výsledkami dnešného šetrenia a následne budú konať.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok