BratislavaBratislava 16°
Dominika Cibulková
21.04.2019 15:21 Šport
Cibulková zdolala Haddadovú-Maiovú

BRATISLAVA - Dominika Cibulková vo svojom poslednom fedcupovom zápase v kariére získala v úvodnej nedeľňajšej dvojhre rozhodujúci tretí bod pre svoj tím vo víkendovom play-off stretnutí Slovensko - Brazília o udržanie v II. svetovej skupiny Pohára federácie 2020 tenisových reprezentačných družstiev žien. Finalistka Australian Open 2014 Cibulková si v súboji jednotiek oboch tímov poradila s Beatriz Haddadovou-Maiovou za 104 minút 7:6 (3), 6:0.

Slovensko sa tak udržalo v II. svetovej skupine aj pre budúci rok.

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (33. v rebríčku WTA) a o sedem rokov mladšia Haddadová-Maiová (165.) odohrali prvý vzájomný zápas. Začiatok stretnutia vyšiel lepšie slovenskej tenistke, ktorá sa ujala vedenia 2:0. Brazílčanke sa podarilo otočiť skóre a za stavu 5:4 išla podávať na zisk prvého setu. Slovenka však zabojovala a otočila na 6:5 vo svoj prospech. O osude úvodného dejstva musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom dominovala Cibulková a získala ho v pomere 7:3. Aj úvod druhého setu patril slovenskej tenistke, v prevej hre prelomila súperkin servis, brejk následne pri svojom podaní potvrdila a viedla 2:0. Z tempa nepoľavila a patrili jej aj ďalšie hry v stretnutí. Za stavu 5:0 išla Cibulková podávať na víťazstvo v zápase a zisk rozhodujúceho tretieho bodu pre Slovensko. Trvalo povzbudzovaná domácim publikom nenechala nič na náhodu a pri svojom servise premenila prvý mečbal.

Na záver programu príde na rad štvorhra Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková - Beatriz Haddadová-Maiová, Luisa Stefaniová. Kapitáni Matej Lipták a Roberta Burzagliová však majú nárok na zmeny. Slovensko má k dispozícii aj Karolínu Schmiedlovú a Rebeccu Šramkovú. V sobotňajších dvojhrách nestratili slovenské tenistky ani jeden set. Najprv Cibulková zdolala Carolinu Meligeni Alvesovú dvakrát 6:1. Následne si Viktória Kužmová poradila s Beatriz Haddadovou-Maiovou dvakrát 6:3.