Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. apr. 2021Igor
BratislavaBratislava 15°
Biblia
TV program
Moje Netky
Hraničný priechod medzi SR a Rakúskom.
Hraničný priechod medzi SR a Rakúskom.
13.01.2021 18:34 Zahraničie
Chystáte sa do Rakúska? Od polovice januára platia na hraniciach nové pravidlá
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.01.2021 18:34 Zahraničie

Chystáte sa do Rakúska? Od polovice januára platia na hraniciach nové pravidláNaši susedia zavádzajú na hraničných úsekoch nové pravidlá. V prípad, ak ich nespĺňate, do krajiny sa nedostanete.


Nutné informácie o cudzincoch 

Pre cestujúcich, ktorí vstupujú na územie Rakúska, je od piatka 15. januára povinná elektronická registrácia. V rámci nej je potrebné uviesť meno a priezvisko, dátum narodenia, adresu, dátum vstupu a odchodu, krajinu, z ktorej občan cestuje, miesto pobytu počas posledných desiatich dní pred vstupom a lekárske potvrdenie. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

 


Ako ďalej priblížil rezort diplomacie, vygenerované potvrdenie o odoslaní elektronickej registrácie musia občania predložiť pri kontrole po prekročení hranice s Rakúskom. Po 28 dňoch sú potvrdenia a formuláre orgánmi nenávratne vymazané.

 

Karanténa nemusí trvať 10 dní

Výnimky z povinnosti registrácie platia pre pendlerov, tranzit a aj pre občanov, ktorí vstupujú do Rakúska z osobitných a rodinných dôvodov. Zároveň je povinná desaťdňová karanténa pre cestujúcich, vstupujúcich na územie Rakúska z takmer všetkých krajín, vrátane Slovenskej republiky.

 

 

MZVEZ SR dopĺňa, že povinnú karanténu možno predčasne ukončiť najskôr piaty deň po vstupe do Rakúska na základe preukázania sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu na COVID-19.

 

Výnimky 
Povinnú karanténu nemusia absolvovať opatrovatelia pracujúci v 24-hodinových turnusoch v rodinách, sezónni pracovníci či osoby vstupujúce do Rakúska z dôvodu neodkladných medicínskych výkonov a ich sprevádzajúce osoby. Tieto kategórie sú však povinné sa pri vstupe do Rakúska preukázať negatívnym PCR alebo antigénovým testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

 

 

Bez testovania a karantény 
Preukázať sa negatívnym testom na COVID-19 a podstúpiť karanténu nemusia!!! pendleri, ktorí pravidelne dochádzajú za prácou zo SR do Rakúska a pendleri študujúci prezenčne na vysokých školách a univerzitách. Ďalej pendleri z rodinných dôvodov alebo z dôvodu návštevy životného partnera, ktorí tranzitujú cez Rakúsko, pendleri smerujúci z Rakúska či príslušníci jednotiek humanitárnej pomoci.

 

 

Zároveň ani vstupujúci do krajiny z dôvodov jednorazového neodkladného výkonu práce či vstupujúci do krajiny za účelom splnenia súdnej alebo úradnej povinnosti.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok