Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jan. 2021Tamara
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
ilustračná foto vypĺňania formulára
ilustračná foto vypĺňania formulára
12.01.2021 12:05 Domov
Chyby pri vypĺňaní e-formulárov k pandemickým dávkam
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2021 12:05 Domov

Chyby pri vypĺňaní e-formulárov k pandemickým dávkamKlienti Sociálnej poisťovne sa dopúšťajú chýb pri vypĺňaní elektronických formulárov k pandemickým nemocenským dávkam. Formulár je možné odoslať stlačením tlačidla „Potvrdiť“ len v prípade, ak je kompletne a správne vyplnený. Tieto formuláre sú vytvorené tak, aby práca s nimi bola jednoduchá a mohli ich využiť aj ľudia bez aktivovaného elektronického čipu.


Klienti Sociálnej poisťovne sa dopúšťajú chýb pri vypĺňaní elektronických formulárov k pandemickým nemocenským dávkam.

Tieto chyby bránia úspešnému odoslaniu formulára. 

Formulár je možné odoslať stlačením tlačidla „Potvrdiť“ len v prípade, ak je kompletne a správne vyplnený, upozorňuje poisťovňa v tlačovej správe.

V prípade pochybenia je používateľ nformovaný o tom, že formulár nie je v poriadku.  

 Poisťovňa odporúča nezabudnúť začiarknuť tzv. checkbox pri uvedení čísla účtu. Ide o najčastejšiu chybu pri žiadosti.

Klient klikne na štvorček pri vete „Čestne vyhlasujem, že ak som uviedol číslo účtu inej osoby, majiteľ účtu mi dal súhlas so zasielaním dávky na tento účet.“

Táto veta sa zobrazuje po zadaní čísla účtu, na ktorý má poisťovňa dávku zaslať.

 

Ďalšou chybou je, že žiadateľ o dávku zadáva rodné číslo v nesprávnom tvare. "Správne ho treba zadať ako rad číslic, teda bez medzier a lomky," upozorňuje poisťovňa.


Sociálna poisťovňa pripravila pre klientov niekoľko elektronických formulárov, ktorými si môžu uplatniť nárok na pandemické nemocenské dávky.

Vďaka nim si o nemocenské dávky môžu požiadať online. Tieto formuláre sú vytvorené tak, aby práca s nimi bola jednoduchá a mohli ich využiť aj ľudia bez aktivovaného elektronického čipu.


"Využívanie elektronických formulárov je v súčasnej krízovej situácii dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Klienti takto prispievajú k rýchlejšiemu spracovaniu pandemického nemocenského i ošetrovného a Sociálna poisťovňa im dávky môže vyplatiť včas," dodáva poisťovňa.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok