Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
V lekárňach už čoskoro pribudnú lieky aj od spoločnosti Unimed Pharma.
V lekárňach už čoskoro pribudnú lieky aj od spoločnosti Unimed Pharma.
28.06.2019 11:04 Domov
Chýbajúce očné kvapky v lekárňach by mali byť dostupné už čoskoro
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.06.2019 11:04 Domov

Chýbajúce očné kvapky v lekárňach by mali byť dostupné už čoskoroBRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR avizovalo, že už počas mesiaca august by mali byť dostupné chýbajúce očné kvapky od farmaceutickej spoločnosti Unimed Pharma. Pre chybnú prax bola v tejto firme výroba liečiv v minulosti pozastavená. Avšak už čoskoro by sa malo všetko vrátiť do normálu.


V dnešných hodinách sa s výrobcom stretli šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská, riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová, predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Štefan Zelník (SNS) a generálny riaditeľ Sekcie farmácie a liekovej politiky Peter Musil.

 

"Zástupcovia sa spoločne na stretnutí oboznámili so závermi kontroly ŠÚKL. Farmaceutická firma robí všetko pre to, aby nedostatky boli čo najskôr odstránené. V nadväznosti na to štátny ústav po splnení kritérií obnoví certifikát správnej výrobnej praxe," priblížila Eliášová.

 

 

MZ SR v spolupráci s hlavným odborníkom pre oftalmológiu ešte v máji zverejnilo skupinové povolenia na terapeutické použitie neregistrovaných očných liekov. "Toto povolenie je platné šesť mesiacov. Na základe týchto povolení môže akýkoľvek držiteľ povolenia na veľkodistribúciu liekov tieto lieky priviezť, a tým zabezpečiť ich dostupnosť pre slovenských pacientov," uzavrela.

 

 

Vydaný nesúlad sa týkal vyše 20-tich liekov. Slovenská farmaceutická spoločnosť pritom vo vyjadrení ešte v marci ubezpečila, že svojimi liekmi neohrozila a neohrozí zdravie pacientov.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok