Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. feb. 2023Zoja
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
11.02.2013 12:20 Zaujímavosti
Chrípky pribúda, v Nitrianskom kraji zatvorila takmer 50 škôl
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.02.2013 12:20 Zaujímavosti

Chrípky pribúda, v Nitrianskom kraji zatvorila takmer 50 škôlChrípky pribúda, v Nitrianskom kraji zatvorila takmer 50 škôl - Zaujímavosti Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji neustále rastie. Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, v uplynulom kalendárnom týždni bolo zaznamen


Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji neustále rastie.

Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, v uplynulom kalendárnom týždni bolo zaznamenaných 5340 prípadov ochorení na chrípku. V porovnaní s predchádzajúcim obdobím je to nárast o 12,2 percenta. 

Ochorenia majú charakter lokálnych epidémií, Nové Zámky hlásia okresnú epidémiu. Výchovno-vzdelávací proces v rámci Nitrianskeho kraja bol prerušený v štyroch materských školách (MŠ) v okrese Komárno, v siedmich v topoľčianskom okrese a po tri MŠ zatvorila chrípka v okrese Levice, Nové Zámky a Nitra,“ uvádza RÚVZ v Nitre. Chrípka v kraji zavrela aj 25 základných škôl (ZŠ). Neučí sa v štyroch ZŠ v Topoľčianskom okrese. Rovnaký počet škôl je zatvorený aj v okresoch Nitra a Nové Zámky. Jedna ZŠ je zatvorená v okrese Šaľa, dve v Levickom okrese a 10 škôl zatvorila chrípka v okrese Komárno. Zo stredných škôl je zatvorená jedna v okrese Nové Zámky a dve v Topoľčianskom okrese. „Zákaz návštev bol v vydaný vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch. Bolo hlásené jedno ochorenie SARI u 76-ročného muža v okrese Nové Zámky,“ informoval RÚVZ.

Najviac chorých bolo vo vekových skupinách nula až päť a šesť až 14-ročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 543 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 47,3 percenta zápalov prínosových dutín, 24,9 percenta zápalov pľúc a 27,8 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 87 praktických lekárov pre deti a dorast a 84 lekárov pre dospelých.
Zdroj: TASR


reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok