Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. dec. 2021Oto
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.11.2018 16:54 Relax
Chrípkový vírus sa oproti uplynulému týždňu o tretinu viac rozšíril
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.11.2018 16:54 Relax

Chrípkový vírus sa oproti uplynulému týždňu o tretinu viac rozšírilBANSKÁ BYSTRICA - V medzitýždňovom porovnaní takmer o polovicu nižší výskyt akútnych respiračných ochorení (ARO), ale viac ako o tretinu vyšší výskyt chrípky a jej podobných ochorení (CHPO) zaznamenali v 44.


kalendárnom týždni epidemiológovia v Banskobystrickom kraji. Údaje k tejto analýze sú však len z hlásení 36 percent lekárov pre deti a dorast a 32 percent lekárov prvého kontaktu pre dospelých.

 

Podľa epidemiológov to znamená, že v tomto nestabilnom počasí sa väčšina spomínaných akútnych ochorení dá pripísať na vrub chorôb z prechladnutia, kde nedominuje vírusová etiológia (pôvod), čiže ochorenia majú aj ľahší priebeh.

 

V 44. kalendárnom týždni evidoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici v absolútnych číslach 1825 chorých na ARO, čo reprezentuje prepočítanú chorobnosť takmer 850 osôb na 100.000 obyvateľov v starostlivosti lekárov hlásiacich chorobnosť v tomto týždni.

 

CHPO sa vyskytli v 130 prípadoch, čo je chorobnosť vyše 60 osôb na 100.000 obyvateľov v starostlivosti lekárov hlásiacich údaje v tomto týždni.

 

Najvyšší počet chorých na ARO je v absolútnych číslach v okrese Lučenec, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom a Zvolen. Čo sa týka CHPO, je najvyšší počet pacientov v okrese Banská Štiavnica, Zvolen a Žiar nad Hronom. Z hľadiska veku ochorenia na ARO aj CHPO najviac postihujú vekovú skupinu seniorov a žiakov základných škôl.

 

Epidemiológovia upozorňujú, že v čase zníženého výskytu ARO aj CHPO je najvhodnejší čas (október, november) na očkovanie. Vakcíny preplácajú všetky zdravotné poisťovne. O situácii v Banskobystrickom kraji informovala hovorkyňa RÚVZ Mária Tolnayová.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok