Chorváti zvíťazili šiestykrát po sebe

NETKY.SK • 14 September 2013, 16:42 • 2 min

ĽUBĽANA - Basketbalisti Chorvátska zdolali v sobotňajšom stretnutí na 38. majstrovstvách Európy v Slovinsku nebezpečných Talianov 76:68 a majú na dosah postup z nadstavbovej F-skupiny do štvrťfinále.

Pre zverencov Jasmina Repešu ide o šieste víťazstvo na šampionáte za sebou, keďže neuspeli iba v úvodnom stretnutí základnej skupiny proti Španielom (40:68).
Chorváti v sobotu dotiahli do víťazného konca duel, v ktorom v prvom polčase zaostávali až o 13 bodov. Zvrat prišiel v tretej štvrtine, Balkánci ju vyhrali 26:9. Najlepším strelcom zápasu bol taliansky krídelník Luigi "Gigi" Datome (24 bodov), na ktorého čaká po šampionáte premiérová sezóna v NBA v drese Detroit Pistons.

Výsledky sobotných stretnutí v nadstavbovej F-skupine na 38. majstrovstvách Európy basketbalistov v Slovinsku (4. - 22. septembra):