Chicharito si v príprave privodil zranenie kľúčnej kosti

NETKY.SK • 2 Júl 2015, 10:39 • 2 min

HOUSTON - Mexický futbalista Javier 'Chicharito' Hernandez s najväčšou pravdepodobnosťou vynechá júlový Gold Cup po tom, čo v stredajšom prípravnom zápase proti Hondurasu (0:0) utrpel zlomeninu kľúčnej kosti.

Dvadsaťsedemročný útočník Manchestru United, ktorý uplynulú sezónu strávil na hosťovaní v Reale Madrid, sa pred polčasovou prestávkou zrazil so súperovým obrancom a hneď musel opustiť ihrisko. "Lekári predbežne potvrdili zlomeninu pravej kľúčnej kosti. V nemocnici ho čakajú ďalšie vyšetrenia. Na ihrisku bude chýbať minimálne tri-štyri týždne," citovala agentúra Reuters reprezentačného lekára Gerarda Aguilara.

Mexiko už o pár dní čaká účasť na Gold Cupe v USA a Kanade (7.-26. júla), svoju púť v C-skupine odštartuje 9. júla zápasom proti Kube.