Chicago s Oklahomou na okraji priepasti

NETKY.SK • 14 Máj 2013, 08:17 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti Chicaga a Oklahomy sa v semifinálovom druhom kole play-off NBA ocitli na pokraji priepasti, oba tímy delí od konca sezóny jediná prehra. Bulls po prvom víťazstve na palubovke obhajcu prvenstva Miami Heat prehrali v sérii s týmto súperom tretíkrát po sebe, v pondelok 88:65.

Hostia prekvapujúco prevýšili domácich v bodoch z vymedzeného územia (36:20), lebo domáce podkošové opory Joakim Noah a Carlos Boozer premenili dohromady iba 4 z 20 striel. Heat spravili rozhodujúci krok spravili v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 17:9.

Memphis má na lopate vlaňajšieho finalistu Západnej konferencie z Oklahomy, v pondelok ho prevýšil 103:97 po predĺžení a v sérii vedie 3:1. "V defenzíve sme hrali celkom dobre, udržali sme ich na 40-percentnej úspešnosti streľby. Išlo však o jeden z tých súbojov, v ktorých bol súper lepším tímom," uznal rozohrávač Thunder Kevin Martin.

Sumáre pondelkových stretnutí play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Chicago - Miami 65:88 (15:21, 18:23, 9:17, 23:27) - stav série: 1:3
Najviac bodov: Boozer 14, J. Butler 12, R. Hamilton 11, T. Gibson 10 - L. James 27, Bosh 14, Andersen 9

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Memphis - Oklahoma 103:97 po predĺžení (18:29, 30:27, 28:20, 18:18 - 9:3) - stav série: 3:1
Najviac bodov: Conley 24 (4 trojky), Z. Randolph (12 doskokov) a M. Gasol (11 doskokov) po 23, T. Allen 10 - Durant 27 (5 trojok), Kevin Martin 18, Ibaka 17, R. Jackson 15, N. Collison 10