Chelsea Londýn suverénne do finále MS klubov FIFA

NETKY.SK • 13 December 2012, 13:47 • 2 min

Chelsea Londýn suverénne do finále MS klubov FIFA - Futbal Futbalisti Chelsea Londýn suverénne vo štvrtok postúpili do finále MS klubov FIFA v japonskej Jokohame, keď v semifinále zdolali mexický CF Monterrey 3 1. V boji o titul svetového klubového šampió

Futbalisti Chelsea Londýn suverénne vo štvrtok postúpili do finále MS klubov FIFA v japonskej Jokohame, keď v semifinále zdolali mexický CF Monterrey 3:1. V boji o titul svetového klubového šampióna sa stretnú s brazílskym Corinthians, ktorý si už v stredu poradil s africkým majstrom Al-Ahly 1:0.
      "The Blues" dokázali v prvom polčase snahu pretaviť v gól Juana Matu v 17. minúte po peknej kombinácii, Španiel umne zakončil k bližšej tyči po centri Ashleyho Colea. Úradujúci víťaz Ligy majstrov excelentne vstúpil do druhého dejstva a zápas v ňom rozhodol za tri minúty minúty. Najprv sa Belgičan Eden Hazard takmer hneď po rozohrávke skvele z krídla prehnal okolo obrancu a prihral loptu Fernandovi Torresovi, ktorého strelu si mexický obranca smolne zrazil do siete. V 48. minúte Torres z rýchlej akcie pekne prihral Matovi, ktorého spätný center si nešťastne zrazil do siete Darvin Chavez a rozhodcovia mu pripísali vlastný gól. V nadstavenom čase uzavrel skóre stretnutia na Aldo De Nigris z Monterrey.