Chelsea a City víťazne, Arsenal zdolal QPR 2:1

NETKY.SK • 27 December 2014, 07:57 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili v piatkovom šlágri 18. kola anglickej Premier League nad mestským rivalom West Hamom United 2:0. O triumfe "The Blues" rozhodli presnými zásahmi kapitán John Terry a španielsky kanonier Diego Costa.

Zverenci trénera Joseho Mourinha si udržali trojbodový náskok na čele tabuľky, keďže ich prenasledovateľ Manchester City taktiež bodoval naplno. Na pôde West Bromwichu Albion zvíťazil 3:1. "Citizens" rozhodli o triumfe už v úvodnej štvrťhodine, keď Fernando v 8. minúte a Yaya Touré v trinástej z jedenástky poslali svoj tím do dvojgólového vedenia. David Silva ešte v prvom polčase zvýšil na 3:0, domáci po zmene strán už len upravili na konečných 1:3.

"Hráme veľmi dobre a vyvíjame tlak na našich konkurentov. Ak budeme v tomto trende pokračovať, bude pre nich ťažké nás stíhať. Musíme však zostať pokojní a robiť veci tak ako doteraz. Vidím na mužstve, že je hladné dosahovať úspechy a víťazstvá. Dnes sme dostali zápas pod kontrolu po prvom góle," povedal kouč Chelsea Jose Mourinho pre Sky Sports.

FC Liverpool s Martinom Škrtelom na stopérskom poste zvíťazil nad FC Burnley 1:0 gólom Raheema Sterlinga po hodine hry. Manchester United nastúpil proti Newcastlu United bez zraneného argentínskeho krídelníka Angela Di Mariu. Napriek jeho absencii zvíťazil 3:1, keď dva góly strelil Wayne Rooney a jeden pridal Robin van Persie. Na súpiske Newcastlu figuroval mladý slovenský obranca Ľubomír Šatka, no duel na Old Trafforde sledoval iba z lavičky náhradníkov.

Posledný Leicester City doma podľahol Tottenhamu 1:2 a od miesta zaručujúceho záchranu v najvyššej súťaži ho delí už šesť bodov. Arsenal Londýn mohol ísť v súboji s Queens Park Rangers do vedenia už v 9. minúte, Alexis Sanchez však nepremenil jedenástku. Čílsky útočník odčinil svoje zaváhanie v 37. minúte, keď otvoril skóre a po zmene strán zvýšil náskok "kanonierov" český stredopoliar Tomáš Rosický. V tej chvíli už hrali domáci bez vylúčeného Oliviera Girouda, no súper hrajúci v početnej výhode dokázal z jedenástky už iba skorigovať na konečných 1:2. Arsenalu patrí v tabuľke 6. priečka a stráca len dva body na štvrtý Southampton.