Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová
Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová
03.09.2018 07:35 Domov
Chceme zlepšiť pracovné prostredie a podmienky v školstve, vyjadrila sa Martina Lubyová
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.09.2018 07:35 Domov

Chceme zlepšiť pracovné prostredie a podmienky v školstve, vyjadrila sa Martina LubyováBRATISLAVA - V školskom roku 2018/2019 chce rezort školstva prijať nový zákon o pedagogických a odborných zamestnancoch, ktorý by mal zlepšiť pracovné prostredie a podmienky učiteľov a pracovníkov v školstve.


Uviedla to vo svojom príhovore pred začiatkom školského roka ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).

 

Nový školský rok podľa Lubyovej prinesie zmenu do života rodičov a žiakov, pre ktorých sa brány školy otvoria po prvý raz. "V tomto školskom roku privítame viac ako 50.000 prvákov a prváčok," povedala šéfka rezortu školstva s tým, že školákom, ale aj ich rodičom zaželala veľa radosti z vedomostí. Zároveň pripomenula, že od vzdelania detí bude závisieť aj budúcnosť našej krajiny. "V tejto oblasti pred nami stojí veľa výziev. Musíme uplatňovať nové metódy, aby sme pripravili naše deti na budúcnosť, ktorá sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým," povedala. Podľa Lubyovej je potrebné presadzovať v školskej výchove viac tolerancie medzi žiakmi a študentmi navzájom, viac úcty k učiteľom, viac spolupráce a porozumenia medzi školou a rodičmi. "Celkovo treba veriť v náš vzdelávací systém a snažiť sa ho spoločnými silami zlepšovať," poznamenala.

 

"V júni sme schválili Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania ako stratégiu rozvoja nášho školstva na najbližších desať rokov. Kľúčové slová sú modernizácia, dostupnosť a kvalita. Prvé kroky sme začali realizovať už v tomto roku," povedala Lubyová.

 

Podľa jej ďalších slov sa doriešil dlhodobo neúnosný odliv žiakov zo základných škôl do osemročných gymnázií, zlepšilo sa plánovanie výkonov v strednom školstve, zatraktívnil sa aj systém duálneho vzdelávania. "Významnou zmenou k lepšiemu je zvýšenie platov v celom rezorte o dvakrát desať percent od 1. januára v najbližších dvoch rokov. Spolu s minuloročnými navýšeniami to bude znamenať, že platy pedagógov sa zvýšia od konca roka 2016 do začiatku roka 2020 o 32 percent a mali by sa zvyšovať aj naďalej," uviedla.

 

Ministerka školstva uviedla, že nie je nič dôležitejšie ako vzdelanie a výchova detí. Všetkým pracovníkom v školstve sa vopred poďakovala za prácu a úsilie, ktoré budú deťom venovať. Žiakom a študentom zapriala nadšenie a vytrvalosť pri objavovaní sveta a nových vedomostí a ich rodičom radosť z pokroku svojich detí.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok