Chárov Boston ťahá dlhú domácu sériu, Handzuš dvojbodový

NETKY.SK • 28 December 2013, 14:20 • 2 min

NEW YORK - Patrick Sharp strelil hetrik v deň svojich narodenín.

V desiatich piatkových zápasoch zámorskej NHL sa objavili na ľade štyria slovenskí hokejisti a traja z nich si zlepšili svoje tohtosezónne štatistiky. Michal Handzuš prispel bilanciou 1+1 k vysokému domácemu triumfu Chicaga 7:2 nad Coloradom, Marián Hossa pridal jednu asistenciu. Handzuš strelil štvrtý gól sezóny, na ľade strávil takmer 15 minút. V tomto ročníku dosiahol Banskobystričan métu desať bodov (4+6). Marián Hossa zaznamenal už 33. bod v sezóne (14+19) a je najproduktívnejším Slovákom.

Hetrikom a jednou asistenciou oslávil 32. narodeniny Patrik Sharp. Štvorbodový bol aj Jonathan Toews s dvoma gólmi a dvoma prihrávkami. "Každý hetrik je mimoriadnou udalosťou. Dosiahnuť ho však v deň narodenín je niečo špeciálne. Spoluhráči vám blahoželajú, majú zábavu z toho, že ste zasa starší, a vy si dáte ako dar hetrik. Výnimočné..." žiaril Sharp, ktorý sa tešil z tretieho trojgólového zápasu v kariére.

Obranca Andrej Sekera necelé dve sekundy pred koncom úvodnej tretiny otvoril skóre duelu Carolina - Pittsburgh v prospech hostiteľov, ktorí však napokon prehrali 3:4 po predĺžení. Domáci Hurricanes viedli 1:0 i 2:1, aspoň bod si zabezpečili v 58. min Draysonom Bowmanom. Carolina prehrala štvrtý zápas v rade. Sekera odohral 23:20 min a mal päť streleckých pokusov. Prievidzský odchovanec sa v súťažnom ročníku 2013/2014 dostal na úroveň 20 bodov (7+13). V predĺžení rozhodol o ôsmom víťazstve Penguins z ostatných deviatich zápasov James Neal. Jussi Jokinen dosiahol proti svojmu bývalému klubu tri asistencie, na ľade bol pri posledných troch góloch. "Brankár Marc-Andre Fleury nás dnes podržal. Predviedol pri veľkých šanciach Hurricanes skvelé zákroky," chválil gólmana Penguins tréner Dan Bylsma.

Ďalší slovenský obranca Zdeno Chára sa radoval z triumfu Bostonu 5:0 nad Ottawou. Domáci Bruins zasypali Robina Lehnera 42 strelami, tri z nich vyslal počas 23-minútového pobytu na ľade Chára. Bruins bodovali v pätnástom domácom zápase v rade, čo sa im naposledy podarilo pred vyše 20 rokmi. V sezóne 1982/1983 ťahali sériu 23 duelov s minimálne bodom. Brankár Bruins Tuukka Rask vychytal štvrté čisté konto v sezóne a 20. v kariére, a to vďaka 33 úspešným zákrokom. Rask žiaril najmä v úvodnej časti, ktorú Ottawa vyhrala na strely 15:5. Boston, ktorý po prvej prestávke pridal, rozhodol o hladkom víťazstve v záverečnej tretine, prvých štyridsať minút to bol vyrovnaný duel. "Prvá tretina bola z našej strany ešte dobrá, potom sa to zhoršovalo a záver bol hrôzou. Keď nehráme naplno, súperi nám to môžu poriadne spočítať," hneval sa brankár Senators Lehner.

V zaujímavom súboji si poradil Washington s New Yorkom Rangers 3:2, keď o výsledku rozhodol päť minút pred koncom Eric Fehr. Minnesota zakopla štvrtýkrát za sebou - prehrala s Winnipegom 4:6. Úvod bol značne divoký, útoky v ňom dominovali nad obranami a za prvých osem minút padlo päť gólov. "Trojdňová pauza bola vidieť v úvode na hre oboch tímov. Po zbabranom začiatku sme sa potrebovali prebrať," povedal tréner Winnipegu Claude Noel.

Piatykrát v sérii prehral Nashville, ktorý nestačil na rozbehnutý Dallas. Toronto odohralo už štvrtý zápas v rade, v ktorom sa rozhodovalo o víťazovi v samostatných nájazdoch. Bod navyše pre Maple Leafs proti Buffalu zabezpečil Joffrey Lupul. V rozstrele uspeli aj hráči Columbusu, ktorí zdolali 2:1 New Jersey a radovali sa z tretieho úspechu za sebou. Devils sú v tejto sezóne v rozstreloch bezzubí: z 20 nájazdov premenili jediný a prehrali všetkých šesť stretnutí, ktoré dospeli k tejto činnosti.

"Bitku o Albertu" vyhrali tentoraz hráči Edmontonu. Calgary zdolali 2:0 vďaka dvom zásahom Ryana Smytha. Oilers ukončili sériu prehier na hodnote šesť zápasov. Brankár Devan Dubnyk mal 27 úspešných zákrokov a vychytal siedmy shutout kariéry, druhý v sezóne. San Jose vyhralo aj druhý tohtotýždňový zápas s Phoenixom v rozstrele, tentoraz 4:3. Sharks sú v rozstreloch úspešní, vyhrať sa im v nich podarilo už v treťom stretnutí v rade.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Ottawa 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Góly: 37. Iginla (Lucic, Krug), 41. Krejčí (Bartkowski, A. McQuaid), 51. R. Smith (Marchand, P. Bergeron), 58. R. Smith (P. Bergeron), 60. Marchand (Boychuk)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:02 min a mal 3 strelecké pokusy.

New Jersey - Columbus 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 46. Henrique (Eliáš, Židlický) - 8. Anisimov (Dubinsky, Atkinson), rozhodujúci sam. nájazd Atkinson

Washington - New York Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 7. M. Green (M. Erat, Orlov), 39. Nicklas Bäckström (Oleksy), 55. Fehr (Nicklas Bäckström) - 22. Pouliot (B. Richards, Brassard), 41. Hagelin (McDonagh, Girardi)

Carolina - Pittsburgh 3:4 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 20. SEKERA (Jordan Staal, Gerbe), 21. Gerbe (Siomin), 58. D. Bowman (Riley Nash, Dwyer) - 21. Crosby (Neal, Maatta), 42. Conner (J. Jokinen, Neal), 54. Engelland (Orpik, J. Jokinen), 62. Neal (J. Jokinen, Engelland)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:20 min, dal 1 gól a mal 5 streleckých pokusov.

Toronto - Buffalo 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 32. Gardiner (Kessel, Franson), 37. Holland (Raymond, Franson), 40. Kessel (Van Riemsdyk, Phaneuf), rozhodujúci sam. nájazd Lupul - 8. Moulson (Girgensons, J. McBain), 8. J. Scott (Ellis), 60. Ott (Moulson, Myers)

Chicago - Colorado 7:2 (3:0, 4:1, 0:1)
Góly: 13. Sharp (Keith, Seabrook), 19. Toews (MARIÁN HOSSA, Hjalmarsson), 20. Sharp (Keith, Toews), 21. Sharp (Hjalmarsson, Toews), 29. Toews (Sharp), 34. HANDZUŠ (P. Kane, Versteeg), 38. Versteeg (Keith, HANDZUŠ) - 30. P. Stastny (Landeskog, Parenteau), 48. Landeskog (Parenteau)
Michal Handzuš dal 1 gól a pridal 1 asistenciu, odohral 14:46 min a mal 3 strelecké pokusy. Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 15:37 min a mal 1 asistenciu.

Winnipeg - Minnesota 6:4 (4:3, 0:1, 2:0)
Góly: 4. E. Kane (Michael Frolík), 6. O. Jokinen (Setoguchi, Thorburn), 15. Wheeler (Trouba, Ladd), 18. Byfuglien (Tangradi, Pardy), 51. Wheeler (B. Little, Ladd), 60. Enström (O. Jokinen) - 3. Heatley (Pominville, Mikael Granlund), 7. Fontaine (Cooke, Brodziak), 8. Veilleux (Spurgeon, T. Mitchell), 24. M. Koivu (Coyle, Pominville)

Dallas - Nashville 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 1. Jamie Benn (Goligoski, Dillon), 28. E. Cole (Peverley, Sceviour), 35. E. Cole (Goligoski), 45. Garbutt (Eakin, Jordie Benn) - 28. K. Klein (C. Wilson, Ellis)

Calgary - Edmonton 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 18. R. Smyth (Hemský, Gordon), 60. R. Smyth (Gordon)

Phoenix - San Jose 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Moss, 32. Moss (Schlemko, Ribeiro), 54. R. Vrbata (Ribeiro, Yandle) - 30. Pavelski (J. Thornton, B. Burns), 34. Marleau (Wingels, J. Demers), 51. B. Burns (Pavelski, J. Thornton), rozhodujúci sam. nájazd Marleau