Charlotte prehrali o 44 bodov, tréner Thunder:"Aj Nowitzki je len človekom"

NETKY.SK • 2 Február 2012, 08:20 • 2 min

Po vysokej utorkovej prehre s LA Lakers 73:106 prišla v stredu v zámorskej basketbalovej NBA ešte väčšia pohroma pre hráčov Charlotte. Bobcats podľahli v Portlande 68:112 a stanovili si negatívny klubový rekord rozdielu 44 bodov pri prehre. Zároveň to bola pre nich 10. neúspech v sérii.

Trail Blazers nechali odpočívať v záverečnej štvrtine kompletne celú začínajúcu päťku, no Charlotte nedokázal odolať ani "lavičkárom". Momentálne najhorší tím súťaže naviac atakuje ďalší svoj neslávny klubový rekord - 11-zápasovú sériu prehier zo sezóny 2007/08. Výkon hostí bol tak mizerný, že sa z hľadiska ozývalo od divákov: "Charlotte, snažte sa hrať zápas!".

Dobrá obranná hra priniesla ovocie aj pre Boston, Celtics zdolali Toronto 100:68, ale iba druhýkrát v sezóne majú na konte viac výhier ako prehier.

Ani sezónne maximum 40 bodov pre LeBrona Jamesa a jeho Miami neznamenalo výhru - Heat podľahli v Milwaukee domácim 97:105, pričom Bucks otočili počas duelu až 18-bodový deficit. James mal v prvej štvrtine 24 bodov, čo je v tejto sezóne najviac bodov hráča v jednej dvanásťminútovke.

Vďaka strelecky disponovanej dvojici Chris Paul (34 bodov, 11 asistencií), Blake Griffin (31 bodov, 14 doskokov) vydreli LA Clippers výhru 107:105 na palubovke Utahu.

Rozbehnutá Oklahoma City nemala rešpekt ani pred úradujúcimi šampiónmi z Dallasu a zdolala ich v Texase 95:86. Nedarilo sa lídrovi Mavericks Dirkovi Nowitzkému, ktorý si pripísal len 8 bodov a z poľa trafil z 15 pokusov do koša len dvakrát. "Konečne sme zistili, že aj on je len smrteľníkom," reagoval tréner hostí Scott Brooks. O rozruch sa postaral jeho náprotivok Rick Carlisle, ktorý 9 minút pred koncom vykopol loptu medzi divákov. Za tento počin si vyslúžil druhý technický faul za štvrtinu a rozhodca ho poslal preč z domácej lavičky. "Chcem sa ospravedlniť našej organizácii, divákom, Markovi Cubanovi. Nemôže sa stať, že kopnem loptu medzi divákov. V skutočnosti som ju chcel nahrať rozhodcovi, ale nohami mi to veľmi nejde," konštatoval s dávkou sebairónie Carlisle.

výsledky:

Orlando - Washington 109:103, Philadephia - Chicago 98:82, New Jersey - Detroit 99:96, Boston - Toronto 100:64, Milwaukee - Miami 105:97, Minnesota - Indiana 99:109, New Orleans - Phoenix 103:120, Dallas - Oklahoma City 86:95, San Antonio - Houston 99:91, Portland - Charlotte 112:68, Utah - LA Clippers 105:107.