Chára explodoval štyrmi asistenciami

NETKY.SK • 9 Máj 2013, 06:54 • 2 min

NEW YORK - Vynikajúci obrat aj s prispením slovenského obrancu Zdena Cháru sa podaril hokejistom Bostonu v štvrtom stredajšom zápase 1. kola play-off zámorskej NHL na ľade Toronta.

Domáci Maple Leafs viedli po I. tretine 2:0, ale Bruins zásluhou troch asistencií svojho vysokého kapitána dotiahli duel do predĺženia, v ktorom v 74. min rozhodol o triumfe "medveďov" český útočník David Krejčí. Aj na tomto presnom zásahu hostí sa podieľal asistenciou Zdeno Chára, ktorý v stredu odkorčuľoval 33:03 min, najviac spomedzi všetkých hráčov s výnimkou gólmanov. Prvou hviezdou stretnutia sa stal autor hetriku Krejčí. Boston vedie v sérii na štyri víťazstvá už 3:1 na zápasy a v ďalšom zápase pred vlastnými fanúšikmi môže spečatiť postup do 2. kola vyraďovacej časti. V druhom zápase tímov Východnej konferencie tím New York Rangers zdolal Washington 4:3 a vyrovnal stav série na 2:2.

V oboch stretnutiach v Západnej konferencii sa rozhodovalo až v predĺžení. Obhajca cenného Stanleyho pohára uspel v St. Louis 3:2, víťazný gól dosiahol v 68. min Viačeslav Vojnov. Anaheim si doma poradil s Detroitom, keď už v 2. min predĺženia dosiahol rozhodujúci presný zásah Nick Bonino. Kings aj Ducks sa vo svojich sériách ujali vedenia 3:2 na zápasy.

Sumáre stredajších duelov 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:4 po predĺžení (2:0, 1:3, 0:0 - 0:1) - stav série: 1:3
Góly: 3. Lupul (P. Kessel, Gardiner), 19. Franson (Mark Fraser, Lupul), 38. C. MacArthur (Frattin, Gardiner) - 21. P. Bergeron (CHÁRA, Jágr), 33. Krejčí (Marchand, CHÁRA), 37. Krejčí (Horton, CHÁRA), 74. Krejčí (Horton, CHÁRA)

New York Rangers - Washington Capitals 4:3 (1:0, 1:2, 2:1) - stav série: 2:2
Góly: 17. B. Richards (Hagelin, Taylor Pyatt), 31. Hagelin (D. Brassard, Clowe), 41. Girardi (D. Brassard), 47. Stepan (Hagelin, R. Callahan) - 34. Perreault (J. Ward, Chimera), 40. Brouwer (Mike Green), 48. Alzner (J. Ward, Perreault)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
St. Louis Blues - Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1) - stav série: 2:3
Góly: 27. Steen (B. Jackman), 60. Pietrangelo (Schwartz, Backes) - 21. J. Carter (Doughty), 41. J. Carter (Kopitar, M. Richards), 68. Vojnov (Kopitar, Justin Williams)

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 18. K. Palmieri (Steckel), 40. Getzlaf (Beauchemin, Souray), 62. Bonino (Lovejoy) - 6. Franzén (Zetterberg, Brunner), 31. M. Samuelsson (Zetterberg, Daciuk)