Chára s asistenciou aj trestom na 10 min, v Bostone 3 bitky, Gáborík 0+1

NETKY.SK • 4 Február 2011, 08:18 • 2 min

Chára s asistenciou aj trestom na 10 min, v Bostone 3 bitky, Gáborík 0+1 - Hokej Zámorská NHL pokračovala v noci na piatok šiestimi zápasmi, v ktorých si kanadské bodovanie vylepšila o jednu asistenciu aj dvojica slovenských hokejistov Zdeno Chára (Boston

Zámorská NHL pokračovala v noci na piatok šiestimi zápasmi, v ktorých si kanadské bodovanie vylepšila o jednu asistenciu aj dvojica slovenských hokejistov Zdeno Chára (Boston Bruins) a Marián Gáborík (NY Rangers). Gáborík si síce pripísal jeden bod za 17. asistenciu v sezóne, ale jazdci z New Yorku prehrali v lokálnom derby s New Jersey 2:3. Slovenský krídelník strávil na ľade necelých 20 minút, ale okrem troch streleckých pokusov mal aj tri mínusové body. V Bostone zvíťazili domáce medvede nad Dallas Stars 6:3, pričom v úvodných štyroch sekundách stretnutia sa začali na ľade biť hneď tri dvojice (Gregory Campbell - Steve Ott, Shawn Thornton - Krys Barch a Adam McQuaid - Brian Sutherby). Pästné súboje lepšie prospeli Bruins, ktorí dali štyri góly hneď v úvodnej tretine vrátane dvoch v prvých 80 sekundách. Chára si okrem 19. asistencie a plusového bodu zapísal do osobnej štatistiky aj trest na 10 minút za nešportové správanie spoločne s Steve Ottom (Dallas).