Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Pavol Jančovič
Pavol Jančovič
05.05.2016 14:57 Ekonomika
Cestní dopravcovia sa sťažujú na nepriaznivé podmienky, chcú navrátiť konkurencieschopnosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.05.2016 14:57 Ekonomika

Cestní dopravcovia sa sťažujú na nepriaznivé podmienky, chcú navrátiť konkurencieschopnosťBRATISLAVA - Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia považuje súčasnú situáciu slovenských dopravných spoločností za výrazne nepriaznivú.


Nové vedenie organizácie chce tento stav akútne riešiť, aby sa pozícia domácich dopravcov na zložitom európskom trhu zlepšila. Staronový prezident združenia Pavol Jančovič, ktorý sa na tento post vrátil po štyroch rokoch, tvrdí, že problémov v cestnej doprave je neskutočne veľa. Tie najzávažnejšie sa podľa neho týkajú najmä daní, nedostatku vodičov a neefektívnej sociálnej legislatívy.


"Je preto nevyhnutné urýchlene vrátiť konkurencieschopnosť našim dopravcom, a to výrazným znížením najmä dane z motorových vozidiel, sprístupniť a zatraktívniť mladým ľuďom povolanie vodiča nákladnej dopravy, ako aj hľadať cestu a podporu na odstránenie nezmyselných nariadení Európskeho spoločenstva pri určovaní časov vedenia vozidla a povinných odpočinkov,“ povedal Jančovič. V snahe vyriešiť komplikovanú situáciu podnikateľského prostredia v cestnej doprave budú zástupcovia združenia postupne rokovať so všetkými kompetentnými úradmi s cieľom zlepšiť podmienky pôsobenia slovenských dopravných spoločností.


Opätovným prezidentom Česmadu Slovakia sa stal Jančovič na nedávnom 26. plenárnom zhromaždení organizácie, predtým tento post zastával v rokoch 2010 až 2012. Vo funkcii na čele združenia nahradil Ľubomíra Honíška. Jančovič je aj generálnym riaditeľom nákladnej automobilovej a logistickej spoločnosti TOPNAD, a. s. Topoľčany a v oblasti dopravy pôsobí 28 rokov.


Česmad Slovakia je najvplyvnejšie záujmové združenie na Slovensku v cestnej doprave. Združuje takmer deväťsto členov, podnikateľov v oblasti medzinárodnej a vnútroštátnej cestnej dopravy, ktorí tvoria približne 50 percent dopravných kapacít krajiny. Je členom Medzinárodnej únie cestnej dopravy (IRU) so sídlom v Ženeve a záručným združením v zmysle Dohovoru TIR, čo ho oprávňuje vydávať dopravcom karnety TIR.

 

Združenie ako samostatné na Slovensku vzniklo 7. júna 1992, ale jeho história má päťdesiat rokov. Bývalé Československé združenie medzinárodných automobilových dopravcov (Česmad) vzniklo 21. februára 1966 s vtedajšími jedenástimi štátnymi podnikmi ČSAD. Pred rozdelením Československa boli založené samostatné združenia Česmad Bohemia a Česmad Slovakia.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok