Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2021Bohdana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.12.2015 12:19 Domov
Cestári kúpia technológiu na zber údajov o evidencii ciest
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.12.2015 12:19 Domov

Cestári kúpia technológiu na zber údajov o evidencii ciestBRATISLAVA - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje nakúpiť technológiu na zber a vyhodnocovanie údajov centrálnej technickej evidencie ciest.


Predpokladá za ňu počas osemnástich mesiacov uhradiť 1,41 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,69 mil. eur vrátane dane). "Technológia má slúžiť na zefektívnenie zberu údajov centrálnej technickej evidencie pozemných komunikácií v teréne a zabezpečiť taký zdroj údajov, ktorý je vhodný na spracovanie a vyhodnocovanie v kancelárskych priestoroch, teda prispieva k zvýšeniu bezpečnosti meracej posádky," oznámili cestári vo vyhlásenej verejnej súťaži.


Uchádzači môžu predkladať ponuky do 13. januára. Požadovaná výška obratu za roky 2012 až 2014 je celkovo minimálne 2 mil. eur bez dane. Referencia na odbornú spôsobilosť dodávky technológie MMS alebo služby pre údaje získané jej meraním a vyhodnotením musí byť doložená zoznamom zmlúv za predchádzajúce tri roky na základe troch kritérií. Jedným z nich je dodávka technológie MMS (multimediálne správy) za uvedené obdobie v minimálnej výške 4,2 mil. eur bez dane, pričom v každom z troch rokov má byť hodnota plnenia najmenej 1,4 mil. eur.


Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok