24. sep. 2020Ľuboš
Dunajská Streda nedokázala vyhrať ani v odvetnom zápase.
01.08.2019 21:11 Šport
Cesta Dunajskej Stredy v Európskej lige sa pre tento rok končí

ATÉNY - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda ukončili účinkovanie v tejto sezóne Európskej ligy v 2. predkole. Vo štvrtkovej odvete prehrali na pôde gréckeho Atromitosu 2:3 a neodčinili domácu prehru 1:2 z úvodného stretnutia.

Dunajská Streda potrebovala na postup streliť minimálne dva góly, no v úvode naznačil svoje individuálne možnosti domáci Manoussos. Prvú zaujímavú šancu fortunaligistu mal v 19. minúte po Ronanovom rohovom kope Kalmár, ktorý však hlavičkoval mimo. O tri minúty neskôr sa vrútil do pokutového územia FC DAC 1904 ľavý bek domácich Katranis, prešiel cez niekoľko protihráčov a strelou prekonal aj brankára. Posila Grékov, ktorú získali zo St. Ettiene v januári zaznamenala veľmi dôležitý gól.

Ďalšia rana pre hostí prišla už v 28. minúte, Oravec fauloval v šestnástke Manoussosa. Nebolo o čom, rozhodca zapískal a domáci Atromitos kopal jedenástku, ktorú faulovaný hráč aj premenil. Nádej Dunajskej Stredy mohol obnoviť Ramirez, ale v príležitosti zaváhal, zvolil prihrávku na Taiwa a ani tá nebola presná.

Hyballa zareagoval na nepriaznivý vývoj striedaním v pred začiatkom druhého polčasu, K. Vida nahradil Čmelíka. Tento ťah sa vyplatil, práve K. Vida odcentroval z ľavého krídla, lopta sa odrazila k Ramirezovi, ktorý tentoraz nezaváhal a znížil. V 58. minúte FC DAC takmer vyrovnali, keď vybojovali loptu na súperovej polovici a K. Vida po nábehu zakončil tesne vedľa.

V 71. minúte získal Blackman jedenástku pre hostí, z bieleho bodu skóroval Kalmár a opäť zdramatizoval dvojzápas - 2:2. O päť minút neskôr však vrátil Atromitos do vedenia hlavičkou Risvanis, keď ho po priamom kope Umbidesa neustrážili dvaja obrancovia DAC. Zázrak sa už nekonal a fortunaligový vicemajster nepostúpil do 3. predkola druhej najprestížnejšej európskej súťaže.

odveta 2. predkola EL 2019/2020:

FC Atromitos - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0)

Góly: 22. Katranis, 28. Manoussos (z 11 m), 76. Risvanis - 53. Ramirez, 72. Kalmár (z 11 m).

Atromitos: Megyeri – Kivrakidis, Risvanis, Goutas, Katranis - Madson, Charisis - Manoussos, Umbides (86. Natsos), Nsikulu (70. Farley) - Vellios (60. Kahila)

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman (76. Divkovič), Oravec (62. Veselovský), Kružliak, Koštrna - M. Vida - Taiwo, Ronan, Kalmár, Čmelík (46. K. Vida) - Ramirez

/prvý zápas 2:1, Atromitos postúpil do 3. predkola/

Zdroj: TASR/netky LČ