Česi zdolali Švajčiarov po nájazdoch, rozhodol Vondrka

NETKY.SK • 13 Máj 2015, 07:12 • 2 min

PRAHA - Hokejisti domáceho Česka zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch v Prahe nad Švajčiarmi v utorňajšom záverečnom stretnutí oboch tímov v základnej A-skupine na 79. majstrovstvách sveta.

O prvý gól duelu sa v 18. min postaral v presilovke o dvoch mužov Kevin Fiala, potomok českých rodičov reprezentujúci "krajinu helvétskeho kríža". Vyrovnanie prišlo až v polovici poslednej tretiny z hokejky Martina Zaťoviča. V predĺžení nepadol gól a v rozstrele zo samostatných nájazdov rozhodol v tretej sérii Michal Vondrka. Už pred stretnutím bolo isté, že Česko obsadí tretiu a Švajčiarsko štvrtú priečku v skupine.

Výsledok:
A-skupina (Praha):
Česko - Švajčiarsko 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 51. Zaťovič (Jan Kovář, Jan Kolář), rozhodujúci sam. nájazd Vondrka - 17. Fiala (Brunner, Streit)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš (SR), Olenin (Rus.) - Philblad (Švéd.), McIntyre (USA)

8. Rakúsko 7 0 2 1 4 10:29 5 - zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.