Česi si poradili s Rakúšanmi

NETKY.SK • 8 Máj 2015, 18:31 • 2 min

PRAHA - Domáci výber Česka zvládol piatkový duel v základnej A-skupine na 79. majstrovstvách sveta, keď reprezentáciu Rakúska zdolal pohodlne 4:0.

V tabuľke sa Česi posunuli na tretie miesto pred Švajčiarov, na svojom konte už majú 10 bodov.

Po bezgólovej prvej tretine odklial rakúsku bránku v 32. min obranca O. Němec a pred treťou sirénou gólmana Starkbauma prekonali aj Zaťovič a Sobotka. Starkbauma potom v bránke Rakúska nahradil Swette, ktorý si udržal čisté konto iba sedem sekúnd, keď gólový účet duelu uzavrel Voráček.

A-skupina (Praha):
Česko - Rakúsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 32. O. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Rönn (Fín.) - Lazarev (Rus.), McIntyre (USA), 17 383 divákov

8. Lotyšsko 4 0 1 0 3 6:19 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.