Česi sa trápili so Slovincami, napriek tomu zvíťazili 4:2

NETKY.SK • 10 Máj 2013, 18:47 • 2 min

ŠTOKHOLM - Česká hokejová reprezentácia sa v piatok popoludní poriadne natrápila s výberom Slovinska v zápase štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta, no napokon zvíťazila 4:2.

Zverenci Aloisa Hadamczika síce viedli gólom Koukala v oslabení, ale slovinský výber sa nevzdával - v 7. min vyrovnal v presilovke Sabolič a o päť minút ho poslal do vedenia Tičar. Ešte pred prvým klaksónom upravil Hudler na 2:2. Po bezgólovej druhej tretine, v ktorej Česi svojho súpera prestrieľali 13:6, hrozilo bronzovým medailistom z predchádzajúcich MS nečakané zakopnutie. Prekvapenie sa napokon nekonalo, pretože v 46. min skóroval Zb. Michálek a definitívnu podobu výsledku dal o desať minút neskôr Novotný.

Česi sa v tabuľke štokholmskej základnej skupiny posunuli na štvrté miesto pred Nórov, Slovinci sú naďalej poslední.

Slovinsko - Česko 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Góly: 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič) - 6. Koukal, 20. Hudler (Nakládal, Voráček), 46. Zb. Michálek (Voráček), 56. Novotný (Hubáček, Čáslava)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fín.), VALACH (SR), 1949 divákov

8. Slovinsko 5 0 0 1 4 9:21 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.