Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
10.05.2021 12:43 Domov
Celú kauzu okolo ministerky Kolíkovej vníma vláda SR ako politický boj
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.05.2021 12:43 Domov

Celú kauzu okolo ministerky Kolíkovej vníma vláda SR ako politický bojBRATISLAVA - Návrh skupiny poslancov Národnej rady SR (NR SR) na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) vníma vláda nielen ako súčasť politického boja, ale aj ako prejav obsahovej prázdnosti navrhovateľov a zároveň aj ako vážny útok na princípy právneho štátu.


Vláda v prijatom uznesení uvádza, že prvým dôvodom na vyslovenie nedôvery má byť Kolíkovej údajná neodbornosť. "Vo vzťahu k tomu je potrebné uviesť, že vláda SR si uvedomuje, že očista justície a snaha výrazne sfunkčniť procesy v justičnom prostredí je v príkrom rozpore so záujmom navrhovateľov podpísaných pod návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti, avšak pre toto účelové konanie vláda SR nemá žiadne pochopenie."

 

 

"Počas predošlých vlád prišlo za aktívneho príspevku navrhovateľov k masívnemu rozkrádaniu verejných zdrojov a k účinnému vyvodeniu spravodlivosti je mimoriadne dôležité, aby aj justičné prostredie prešlo potrebnou reformou, modernizáciou a špecializáciou, k čomu ministerka spravodlivosti od svojho nástupu robí všetky potrebné kroky," podotkol kabinet.

Jedným z dôvodov na vyslovenie nedôvery je obvinenie ministerky z klamstva pri "komentovaní tragického úmrtia generála Milana Lučanského, či úmrtia advokáta Ľubomíra Krivočenka vo výkone väzby“. Vláda odmieta a jednoznačne odsudzuje politické zneužívanie týchto nešťastných udalostí ako aj snahy vnášať do spoločnosti nepriateľské emócie. Kabinet považuje za dôležité v tejto situácii vecné, odborné odkomunikovanie faktov a v tomto ohľade plne dôveruje ministerke spravodlivosti, ktorá je kvalifikovanou odborníčkou vo svojom rezorte. Aj v uvedených prípadoch poskytla verejnosti všetky potrebné a najmä overené a pravdivé informácie, podložené aj výsledkom nezávislého prešetrovania udalostí.

 


Ďalším dôvodom na vyslovenie nedôvery má byť skutočnosť, že Ministerstvo spravodlivosti SR poskytlo žiadateľom dotácie na podporu ľudských práv v objeme viac ako 700-tisíc eur. K uvedenému vláda konštatuje, že je prinajmenšom paradoxné, ak takýto dôvod uvádzajú poslanci za stranu Smer-SD.

 

 

Vláda považuje za zarážajúce a odsúdeniahodné, ak sa o podporených projektoch, ako sú napríklad linka pomoci deťom, podpora vzdelávania rodičov s deťmi s poruchou sluchu, podpora sebaobhajovania a samostatnosti ľudí s mentálnym postihnutím, podpora mobilnej aplikácie pre osoby s autizmom na učenie sa identifikácie emócií, poslanci v predloženom návrhu vyjadrujú, že ide o aktivity, "ktoré musí skupina poslancov NR SR vnímať ako úplnú stratu zmyslu pre realitu".
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok