Celtic senzačne zdolal Barcelonu, ManU otočil v Brage a postupuje

NETKY.SK • 8 November 2012, 10:00 • 2 min

Celtic senzačne zdolal Barcelonu, ManU otočil v Brage a postupuje - Futbal V stredajšom programe 4. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 mohli postup do osemfinále v prípade víťazstiev spečatiť FC Barcelona a Manchester United, podarilo

V stredajšom programe 4. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 mohli postup do osemfinále v prípade víťazstiev spečatiť FC Barcelona a Manchester United, podarilo sa to však len anglickému veľkoklubu po víťazstve 3:1 na pôde Sportingu Bragu. ManU doplnil z utorka postupujúcu dvojicu FC Porto a Malaga.
      Londýnska Chelsea v pozícii obhajcu trofeje zvíťazila na Stamford Bridge nad ukrajinským Šachtarom Doneck 3:2, keď víťazný gól strelil v nadstavenom čase Victor Moses. Po troch remízach v rade zabral naplno Juventus Turín, ktorý zdolal doma bez väčších problémov dánskeho nováčika v elitnej súťaži FC Nordsjaelland 4:0. So ziskom 6 bodov dýcha taliansky majster na chrbát Chelsea a Šachtaru (obaja 7 bodov).
      Lille sa v Mníchove predstavil ako ukážkový fackovací panák, keď s domácim Bayernom prehrával po polčase už 0:5 a napokon podľahol 1:6. Hetrikom sa pod rozklad "Les Dogues" podpísal peruánsky útočník Claudio Pizarro, vlastenca si strelil Florent Balmont, ale ako prvý zavelil ku kanonáde v 5. minúte motor stredovej formácie domáceho tímu Bastian Schweinsteiger. Po zmene strán síce Salomon Kalou znížil, ale Tony Kroos stanovil konečné skóre. V druhom súboji F-skupiny Valencia aj druhýkrát bez väčších nervov zdolala BATE Borisov, tentoraz doma 4:2. Bielorusi po senzačnom vstupe do bojov v skupine, keď z dvoch zápasov vyťažili maximálny počet 6 bodov, spadli po dvoch prehrách na 3. miesto v tabuľke s trojbodovým mankom na Valenciu a Bayern.
      Celtic Glasgow znova dokázal, že jeho ostrovný herný štýl FC Barcelona nevonia. Katalánci pred dvoma týždňami vo svojom chráme na Nou Campe až v úplnom závere strhli víťazstvo 2:1 na ich stranu a ruže im nekvitli ani v "odvete". Celtic šokoval favorita gólovou hlavičkou Victora Wanyamu po rohu Charlieho Mulgrewa a po polčase viedol 1:0. S domácimi "hralo" brvno po strele Messiho i žrď po hlavičke Sancheza. Aj po zmene strán mala viac z hry "Barca", ale bol to Tony Watt, ktorý v 83. minúte zvýšil na 2:0. Gól najlepšieho hráča planéty Lionela Messiho v nadstavenom čase už znamenal len korekciu výsledku.
      Galatasaray Istanbul oživil postupové šance výhrou 3:1 na pôde CFR Kluž, hetrikom sa v drese Turkov zaskvel Burak Yilmaz. Manchester United prehrával na pôde Bragy 0:1, keď z jedenástky otvoril skóre Alan. V 56. minúte na štadióne Municipal prestalo fungovať osvetlenie a hráči na desať minút museli odísť do šatní. Napokon sa technický problém podarilo odstrániť a ManU v 80. minúte vyrovnal zásluhou Robina van Persieho. To ešte nebolo zo strany zverencov Alexa Fergusona všetko - v 84. minúte strelil víťazný a súčasne postupový gól z jedenástky Wayne Rooney. Javier Hernandez v nadstavenom čase stanovil na 3:1. ManU už s určitosťou H-skupinu vyhrá, keďže má nedostižný 8-bodový náskok pred Klužom a Galatasarayom.

sumáre stredajších zápasov 4. kola LM 2012/2013:
      E-skupina
      Chelsea Londýn - Šachtar Doneck 3:2 (2:1)
      Góly: 6. Torres, 40. Oscar, 90.+3 Moses - 9. a 47. Willian, rozhodoval: Carballo (Šp.)
      Juventus Turín - FC Nordsjaelland 4:0 (3:0)
      Góly: 6. Marchisio, 23. Vidal, 37. Giovinco, 75. Quagliarella, rozhodoval: Stavrev (Mac.)
      Bayern Mníchov - OSC Lille 6:1 (5:0)
      Góly: 5. Schweinsteiger, 18., 28. a 33. Pizarro, 23. Balmont (vl.), 66. Kroos - 57. Kalou, rozhodoval: Hategan (Rum.)
      FC Valencia - BATE Borisov 4:2 (2:0)
      Góly: 26. Jonas, 29. Soldado (z 11 m), 51. a 86. Feghouli - 53. Renan, 83. Mozolevski, rozhodoval: Hagen (Nór.)
      tabuľka:
      1. FC Valencia          4   3  0  1   10:4     9
      2. Bayern Mníchov       4   3  0  1   10:5     9
      3. BATE Borisov         4   2  0  2    8:9     6
      4. OSC Lille            4   0  0  4    2:12    0
      G-skupina
      Benfica Lisabon - Spartak Moskva 2:0 (0:0)
      Góly: 55. a 69. Cardozo, ČK: 76. Pareja (Spartak), rozhodoval: Meyer (Nem.)
      Celtic Glasgow - FC Barcelona 2:1 (1:0)
      Góly: 21. Wanyama, 83. Watt - 90.+1 Messi, rozhodoval: Kuipers (Hol.)
      tabuľka:
      1. FC Barcelona            4   3  0  1    8:5     9
      2. Celtic Glasgow          4   2  1  1    6:5     7
      3. Benfica Lisabon         4   1  1  2    3:4     4
      4. Spartak Moskva          4   1  0  3    6:9     3
      H-skupina
      CFR Kluž - Galatasaray Istanbul 1:3 (0:1)
      Góly: 53. Sougou - 18., 61. a 74. Yilmaz, rozhodoval: Collum (Škót.)
      SC Braga - Manchester United 1:3 (0:0)
      Góly: 49. Alan (z 11 m) - 80. van Persie, 84. Rooney (z 11 m), 90.+1 Hernandez, rozhodoval: Brych (Nem.)