Testovaných na slovensku
17639
Infikovaných na slovensku
581
Infikovaných svetovo
1447454
Úmrtí svetovo
83401
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. apr. 2020Albert
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vladimír Putin a Dmitrij Medvedev.
Vladimír Putin a Dmitrij Medvedev.
15.01.2020 17:42 Zahraničie
Celá ruská vláda rezignuje
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2020 17:42 Zahraničie

Celá ruská vláda rezignujeMOSKVA – Premiér Dmitrij Medvedev na stretnutí s Vladimírom Putinom oznámil, že celá vláda rezignuje.


Medvedev uviedol, že hlava štátu vo svojom posolstve Federálnemu zhromaždeniu navrhla niekoľko zásadných zmien a doplnení ústavy, čím sa výrazne zmenila rovnováha výkonných, legislatívnych a súdnych právomocí.

 

"V tejto súvislosti je zrejmé, že my ako vláda musíme poskytnúť prezidentovi našej krajiny príležitosť prijať všetky potrebné rozhodnutia. A za týchto podmienok som presvedčený, že bolo správne, že v súlade s článkom 117 ústavy vláda v súčasnom zložení rezignovala,“ poznamenal premiér.

 

Putin v reakcii poďakoval členom vlády za prácu a vyjadril spokojnosť s jej výsledkami, "aj keď nie všetko fungovalo“.

 

"Dúfam, že sa čoskoro uvidíme, stretnem sa s každým z vás, žiadam vás, aby ste v plnom rozsahu plnili svoje povinnosti až do vytvorenia novej vlády,“ povedal prezident.

 

Okrem toho oznámil svoj úmysel zaviesť post podpredsedu Rady bezpečnosti a ponúknuť ju Medvedevovi. V tejto pozícii sa podľa Putina súčasný vedúci kabinetu môže zaoberať témami obrany a bezpečnosti.

 

Ruský vodca predtým vo svojom posolstve Federálnemu zhromaždeniu navrhol poveriť  Štátnu dumu nielen koordinovať, ale tiež schvaľovať kandidatúru predsedu vlády, čo vážne zmení politický systém, ale zároveň zefektívni interakciu medzi zastupiteľskými a výkonnými orgánmi.

 

"Krajina čelí rozsiahlym úlohám, ktorých riešenie si vyžaduje kvalitatívne nové riadenie a na túto úlohu už sú aj noví kandidáti,“ vysvetlil Putin. Podľa ruského prezidenta spoločnosť jasne identifikovala žiadosť o zmenu.  reklama


reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok