Čech gólom zavelil k víťaznému obratu Boavisty

NETKY.SK • 9 Marec 2015, 09:55 • 2 min

LISABON - Slovenský futbalista Marek Čech prispel jedným presným zásahom k trojbodovému zisku Boavisty Porto, ktorá v nedeľňajšom súboji 24. kola portugalskej ligy zdolala doma Guimaraes 3:1 a ukončila päťzápasové čakanie na výhru.

Čech, ktorý zaznamenal premiérový presný zásah v drese nového zamestnávateľa, sa presadil v 63. minúte a odpovedal na gól hosťujúceho Alexa z 22. minúty. Boavista strhla víťazstvo na svoju stranu v 68. minúte vďaka Uchebovi, v 86. minúte ešte prikrášlil jej triumf Bobo. V tabuľke patrí Čechovmu klubu 13. miesto.

Výsledky nedeľňajších zápasov 24. kola portugalskej futbalovej ligy:

Arouca - Benfica Lisabon 1:3, Maritimo - Pacos de Ferreira 2:1, Moreirense - Academica 0:2, Estoril - Gil Vicente 1:1, Boavista Porto - Guimaraes 3:1 (M. Čech za domácich celý zápas + 1 gól)