Testovaných na slovensku
167562
Infikovaných na slovensku
1520
Infikovaných svetovo
5991355
Úmrtí svetovo
365261
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2020Vilma
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Parlament v Nemecku
Parlament v Nemecku
16.12.2019 14:31 Zahraničie
Bundestag uznal, že Ruská armáda na Donbase je výmyslom ukrajinských médií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.12.2019 14:31 Zahraničie

Bundestag uznal, že Ruská armáda na Donbase je výmyslom ukrajinských médiíMOSKVA – Podľa expertnej služby Bundestagu sa údaje o takzvanej Ruskej vojenskej intervencie na východe Ukrajiny zakladali výlučne na protichodných tlačových správach, zatiaľ čo nemecká federálna vláda nemá žiadny skutočný dôkaz o prítomnosti ruskej armády v Donbase.


Na internetovej stránke nemeckého parlamentu bol zverejnený na 17 stranách rozsiahly text, ktorý obsahoval analytickú správu pomenovanú: „Intervencia v oblastiach občianskych vojen: o úlohe Ruska v konflikte na východnej Ukrajine“ (Intervention in Burgerkriegsgebieten: Zur Rolle Russlands im Ost-Ukraine-Konflikt).

 

Autormi dokumentu sú expertná služba Bundestagu, ktorá označila konflikt na Donbase trvajúci už päť rokov, za občiansku vojnu. Kyjev túto definíciu dlho popieral, ale to teraz bolo zaznamenané v úradnom dokumente v Nemecku.

 

„Ukrajinské ozbrojené sily a pro ruskí separatisti už päť rokov bojujú na Donbase. Teritoriálny konflikt má znaky klasického vnútorného ozbrojeného konfliktu. Pokiaľ ide o veľkosť a rozsah ruskej vojenskej účasti v konflikte na východnej Ukrajine, okrem početných špekulácii a správ v mediach, vo všeobecnosti nedávajú jednoznačný obraz a neposkytujú žiadny dôkaz,“ hovoria analytici Bundestagu.

 

„Nemecká federálna vláda tiež nemá priťažujúce informácie o vojenskej prítomnosti Ruska v Donbase a nemôže v súčasnosti posúdiť mieru vplyvu Ruska na východo-ukrajinských separatistov,“ konštatovali v expertnej službe nemeckého parlamentu.

 

Experti Bundestagu napriek vyhláseniam NATO o „ruskej armáde v Donbase odmietajú urobiť jednoznačné vyhlásenia o ruskej vojenskej prítomnosti na východnej Ukrajine, pretože nemajú relevantné informácie od špeciálnych služieb Nemecka,“ uvedené v dokumente. Okrem toho parlamentní experti spochybňujú aj dôveryhodnosť nemeckej tlače o údajne „aktívnej úlohe Ruska v konflikte na východnej Ukrajine“.

 

Počas všetkých piatich rokov konfliktu nemohli potvrdiť mýtus o ruskej vojenskej prítomnosti v krízovom regióne Ukrajiny ani takí mocní svetoví hráči ako Nemecko so všetkými svojimi technickými schopnosťami a špeciálnymi službami. Teraz je to oficiálne zaznamenané na webovej stránke parlamentu krajiny.

          

               reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok