Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
26. sep. 2021Edita
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Marco Cavaleri uviedol, že komisia v súčasnosti vyhodnocuje žiadosť spoločnosti Moderna o povolenie používania jej vakcíny proti koronavírusu u detí.
Marco Cavaleri uviedol, že komisia v súčasnosti vyhodnocuje žiadosť spoločnosti Moderna o povolenie používania jej vakcíny proti koronavírusu u detí.
16.07.2021 07:29 Koronavirus
Budúci týždeň by sa malo rozhodnúť o povolení používania vakcíny Moderna u detí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2021 07:29 Koronavirus

Budúci týždeň by sa malo rozhodnúť o povolení používania vakcíny Moderna u detíAMSTERDAM - Rozhodnutie, či odporučiť povolenie používania vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Moderna u detí by malo padnúť koncom budúceho týždňa. Ak by bola schválená, išlo by o vôbec prvú licenciu na použitie vakcíny u detí na celom svete.


Informoval portál apnews.com na základe Európskej liekovej agentúry (EMA). Šéf vakcinačnej stratégie EMA Marco Cavaleri uviedol, že komisia v súčasnosti vyhodnocuje žiadosť spoločnosti Moderna o povolenie používania jej vakcíny proti koronavírusu u detí vo veku 12 - 17 rokov. "Očakávame, že výbor dospeje k záveru do konca budúceho týždňa," povedal.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Čínski výrobcovia vakcín podpísali dohody s iniciatívou COVAX

Vakcína od Moderny dostala v januári povolenie na používanie v členských štátoch Európskej únie u ľudí nad 18 rokov. Súhlas úradov má aj v ďalších krajinách, vrátane Spojených štátov a Kanady, no zatiaľ toto povolenie nerozšírili na deti.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová minulý týždeň oznámila, že únia už dodala dostatok vakcín na zaočkovanie 70 % dospelej populácie. Mnohé krajiny majú záujem o očkovanie detí, napriek tomu, že im hrozí omnoho nižšie riziko vážnej formy COVID-19. Zdravotnícki experti v tejto súvislosti upozorňujú, že milióny ľudí v rozvojových krajinách, ktorí čelia vysokému riziku ochorenia, nedostali ešte ani jednu dávku vakcíny.

 

Prečítajte si: Ghebreyesus požiadal farmaceutické spoločnosti, aby pri dodávkach vakcín uprednostnili chudobnejšie krajiny

 

V júni riaditeľka WHO Dr. Kate O'Brien uviedla, že očkovanie detí proti COVID-19 „nie je hlavnou prioritou“ vzhľadom na extrémne obmedzené dodávky vakcín na celom svete. Zatiaľ čo boli vo svete podané viac ako 3 miliardy dávok vakcín, v chudobných krajinách to bolo menej ako 2%.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: apnews.com/ Netky KP

Foto:  SITA/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok