Budaj vychytal výhru nad Chárovým Bostonom

NETKY.SK • 28 Marec 2013, 08:55 • 2 min

BOSTON - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj dopomohol v stredajšom zápase NHL k víťazstvu Montrealu 6:5 po samostatných nájazdoch na ľade Bostonu.

Banskobystrický rodák sa na ľad dostal po druhej prestávke, keď nahradil Careyho Pricea. Montreal vyhrával v Bostone 2:0, potom prehrával 2:4 a o výsledku museli rozhodnúť samostatné nájazdy, keďže Andrej Markov 9 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 5:5. Bod navyše pre Canadiens, ktorí vedú Severovýchodnú divíziu o bod práve pred Bruins, zabezpečil v rozstrele Brendan Gallagher. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer 30 minút, do štatistík si pripísal dva plusové body, štyri strely a štyri trestné minúty.

San Jose si aj druhýkrát poradilo s Anaheimom, tentoraz 4:0. Brankár Antti Niemi vychytal druhý shutout v sezóne. Ducks prehrali už štvrtý duel za sebou. V zostave Sharks chýbal Michal Handzuš, ktorý duel sledoval z tribúny. Calgary zdolalo Colorado 5:4, v jeho kádri už absentoval dlhoročný kapitán Jarome Iginla, ktorého vymenili do Pittsburghu. O výhre Minnesoty nad Phoenixom rozhodol v predĺžení Mikko Koivu. Pre Coyotes je to už siedma prehra v sérii.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston - Montreal 5:6 po sam. nájazdoch (0:1, 4:1, 1:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. D. Hamilton (Seguin, P. Bergeron), 28. Marchand (P. Bergeron, Seguin), 38. P. Bergeron (Peverley, Krug), 38. Horton (Krejčí), 52. Seguin (Marchand, P. Bergeron) - 5. Ryder (Plekanec, B. Gionta), 23. Subban (Galchenyuk, Eller), 44. Ryder (Plekanec, B. Gionta), 53. Gallagher (Pacioretty, Desharnais), 60. Markov (Plekanec, Subban), rozhodujúci sam. nájazd Gallagher
Peter Budaj (Montreal) chytal od 41. min, mal 14 úspešných zákrokov.

Minnesota - Phoenix 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 16. T. Mitchell (Rupp, C. Stoner), 26. Cullen, 60. R. Suter (Spurgeon, M. Koivu), 63. M. Koivu (Parise, Brodin) - 32. Klinkhammer (B. Gordon, Moss), 35. B. Gordon (Yandle, Moss), 42. Stone (Doan, Klinkhammer)

Calgary - Colorado 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Góly: 9. Hudler (Červenka, Bäcklund), 13. Begin (Jackman, Sarich), 25. Cammalleri (Comeau), 33. Cammalleri (Wideman, Tanguay) - 25. McGinn (Parenteau, Barrie), 30. Landeskog (Zanon, O´Reilly), 53. O´Reilly (Hejduk, Parenteau)

San Jose - Anaheim 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Pavelski (Galiardi, Clowe), 5. Marleau (Couture, Wingels), 10. B. Burns (Wingels, Havlát), 47. Wingels (Couture, Boyle)