Budaj s 10. nulou prvou hviezdou zápasu!

NETKY.SK • 19 Február 2013, 10:30 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejový Brankár Peter Budaj priviedol v zámorskej NHL v noci na utorok Montreal k víťazstvu 3:0 nad Carolinou. Rodák z Banskej Bystrice kryl všetkých 19 streleckých pokusov Hurricanes a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia.

Budaj v hale Center Bell dosiahol jubilejný desiaty "shutout" v kariére, pričom Habs zvíťazili vo štvrtom stretnutí v rade. Montreal v bojovnom a vyrovnanom súboji s Carolinou vstupoval do záverečnej  tretiny za stavu 0:0, ale najskôr Brandon Prust prelomil bezgólový stav a potom skórovali Tomáš Plekanec a Max Pacioretty v rozpätí 18 sekúnd. "Povedal som chlapcom medzi druhou a treťou tretinou, že práve takéto zápasy dobré mužstvá zvládajú. Chlapci potom na ľade potvrdili, že tak hrať dokážu," povedal tréner Canadiens Michel Therrien, ktorého zverenci sa dostali v tabuľke Severovýchodnej divízie na čelo o bod pred Boston Bruins.

Hokejisti Philadelphie Flyers stále bez zraneného slovenského obrancu Andreja Meszároša zvíťazili na ľade New Yorku Islanders vysoko 7:0. V domácom drese obranca Ľubomír Višňovský strávil na ľade 22:27 minút a okrem jednej strely si na svoje konto zapísal až tri mínusové body, pričom na trestnej lavici si odsedel dve minúty. Letci sa však napriek tomu zatiaľ trápia v skrátenej sezóne, keď dosiahli len poltucet výhier v šestnástich stretnutiach. Navyše ofenzívnu smršť Flyers podporil bezchybným výkonom ruský gólman Iľja Bryzgalov, ktorý zatiahol rolety po prvý raz v ročníku a celkovo 30. krát v kariére. Navyše, chytil sa aj kapitán Philadelphie Claude Giroux, ktorý mal v kanadskom bodovaní po úvodných 16 štartoch len bilanciu 3+7. Proti Islanders však kanadský center zažiaril dvoma gólmi a jednou asistenciou, za čo ho novinári vyhlásili prvou hviezdou večera.

V prekvapujúcich výsledkoch pokračujú hokejisti Toronta, ktorí vyhrali 3:0 na ľade Floridy a vybojovali už svoj desiaty dvojbodový zisk z úvodných šestnástich štartov. V druhom stretnutí v rade vychytal nulu brankár Ben Scrivens, ktorý pravidelne nastupuje namiesto zraneného Jamese Reimera. V sobotu vychytal 34 zákrokmi Ottawu a v pondelok Scrivens predviedol dokonca 37 zásahov proti domácim Panthers. Gólovo sa v drese javorových listov presadila trojica Phil Kessel, Nazem Kadri a Clarke MacArthur. Slovenský útočník v tíme Floridy Tomáš Kopecký strávil na ľade necelých 16 minút a okrem troch streleckých pokusov si zapísal jeden mínusový bod.

Sumáre - NHL:
NY ISLANDERS - PHILADELPHIA 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Góly: 1. a 35. Giroux, 21. Read, 28. Schenn, 44. Rinaldo, 51. a 58. Briere. Brankári: Nabokov - Bryzgalov. Strely na bránku: 19:25. Diváci: 16.170.

NEW JERSEY - OTTAWA 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Góly: 2. Gionta - 49. Alfredsson, rozh. nájazd Silfverberg. Brankári: Brodeur a Bishop. Strely na bránku: 31:30. Diváci: 17.625.

COLORADO - NASHVILLE 6:5 (2:1, 4:3, 0:1)
Góly: 4. Palushaj, 10. Barrie, 24. Duchene, 32. Kobasew, 34. Šťastný, 34. McGinn - 18. Kosticyn, 31. Fisher, 34. Wilson, 40. Blum, 59. Weber. Brankári: Varlamov - Mason (34. Rinne). Strely na bránku: 28:38. Diváci: 15.099.

MONTREAL - CAROLINA 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 43. Prust, 53. Plekanec, 53. Pacioretty. Brankári: BUDAJ - Ward. Strely na bránku: 26:19. Diváci: 21.273.

FLORIDA - TORONTO 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 18. Kessel, 33. Kadri, 34. MacArthur. Brankári: Theodore - Scrivens. Strely na bránku: 37:33. Diváci: 17.177.

PHOENIX - CALGARY 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 1. Yandle, 41. Boedker, 50. Vermette, 57. Torres. Brankári: Smith - Taylor. Strely na bránku: 37:30. Diváci: 17.208.

ANAHEIM - COLUMBUS 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 16. Holland, 17. Getzlaf, 49. Perry - 4. Prospal, 53. Brassard. Brankári: Hiller - Bobrovskij. Strely na bránku: 29:27. Diváci: 14.713.