Budaj pomohol Montrealu k definitíve pre play-off - 1

NETKY.SK • 12 Apríl 2013, 10:08 • 2 min

BUFFALO - Hokejový brankár Peter Budaj si pripísal ďalší víťazný štart v bránke Montrealu a dopomohol Canadiens po výhre 5:1 v Buffale k definitívnemu potvrdeniu miestenky do play-off. Banskobystričan, ktorý v stredu podpísal s Canadiens novú dvojročnú zmluvu, mal v Buffale 14 úspešných zákrokov. Habs po jednej z najhorších sezón a poslednom mieste v konferencii mohli v tej nasledujúcej v poradí ako tretí tím ligy oslavovať postup do vyraďovacej časti o Stanleyho pohár.

"Súpera sme prestrieľali a nepustili ho k veľa možnostiam na skórovanie. Hrali sme jednoducho oveľa lepšie. Som vďačný, že som súčasťou tohto tímu," povedal Peter Budaj, pre ktorého to bol siedmy víťazný štart v rade. Canadiens súpera prestrieľali pomerom 42:15. V drese Sabres odohral Andrej Sekera 19 minút a dosiahol asistenciu na jediný gól svojho tímu.

Montreal sa vrátil aj na 1. miesto Severovýchodnej divízie, keďže Boston doma nestačil na New York Islanders a prehral 1:2. Oba góly ostrovanov dosiahol Josh Bailey. Tím z New Yorku z posledných desiatich zápasov vyhral osem a je siedmy v tabuľke Východnej konferencie. Boston nastúpil v piatom zápase bez centra Patricea Bergerona. "Nie je dobré, že hráme bez neho," priznal Zdeno Chára. Bruins chýbal aj ďalší ofenzívny hráč Brad Marchand. Chára odohral vyše 23 minút, počas ktorých raz vystrelil. Ľubomír Višňovský v drese Islanders ohrozil počas vyše 19 minút na ľade bránku Bruins trikrát.

Líder Východnej konferencie z Pittsburghu vyhral na ľade Tampy Bay 6:3, dvoma gólmi a asistenciou sa o to zaslúžil aj Jussi Jokinen. Penguins sa vyrovnali aj s absenciou zranených Sidneyho Crosbyho, Jamesa Neala a Paula Martina. V drese Tampy dosiahol jednu asistenciu Richard Pánik, ktorý hral vyše 11 minút. Nedarilo sa Floride, ktorá prehrala vo Winnipegu 2:7. Tomáš Kopecký si v zápase pripísal plusový bod. Washington zdolal Winnipeg 3:1 a natiahol víťaznú šnúru už na šesť stretnutí. Výhrou vo Philadelphii ukončila Ottawa päťzápasovú sériu bez úspechu. Brankár St. Louis Brian Elliott natiahol pri výhre 2:0 nad Minnesotou sériu bez inkasovaného gólu už na 189 minút a 31 sekúnd. Blues po jeho treťom shutoute v rade vyhrali šiesty duel v sérii.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Los Angeles - Colorado 2:2 po III. tretine (2:0, 0:1, 0:1) - zápas sa bude predlžovať
Góly: 6. J. Carter (M. Richards), 8. M. Richards (Muzzin, Penner) - 37. P. Šťastný (D. Jones), 46. Bordeleau (S. Elliott)

Boston - New York Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 24. Seguin (G. Campbell, Jágr) - 20. Bailey (Streit, Okposo), 34. Bailey (F. Nielsen, Streit)

Washington - Carolina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 29. Brouwer (Ribeiro, Nicklas Bäckström), 31. M. Green (Beagle, Wolski), 60. Brouwer - 6. Skinner (E. Staal, Corvo)

Buffalo - Montreal 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 47. Flynn (Porter, SEKERA) - 7. R. Bourque (B. Gionta, Plekanec), 11. Galchenyuk (Ryder), 25. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 38. A. Markov (Subban, Ryder), 58. Subban (A. Markov, Pacioretty)
Peter Budaj (Montreal) mal 14 úspešných zákrokov

Philadelphia - Ottawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 12. Giroux (Gagne) - 4. Z. Smith (Methot), 55. Greening (Wiercioch), 60. Alfredsson (Pageau, Gryba)

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Góly: 16. Purcell (Stamkos, S. Salo), 26. Connolly (PÁNIK, Killorn), 60. Purcell (St. Louis, Carle) - 5. J. Jokinen (Morrow, Dupuis), 7. Dupuis (T. Kennedy, Niskanen), 22. Kunitz (Iginla, Letang), 42. Malkin, 45. J. Jokinen (D. Murray, Dupuis), 57. Glass (J. Jokinen, Iginla)

Detroit - San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 30. Abdelkader (Franzén, B. Smith), 43. Kindl (Zetterberg, Daciuk) - 3. Marleau (Pavelski), 44. Couture (J. Thornton, D. Boyle), rozhodujúci sam. nájazd Marleau

Winnipeg - Florida 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)
Góly: 4. Gagnon (Wheeler, Ladd), 6. E. Kane (O. Jokinen, Clitsome), 13. Ladd (B. Little, Byfuglien), 31. Clitsome (B. Little), 31. Byfuglien, 32. E. Kane (Wellwood, Bogosian), 52. Thorburn (Hainsey, Bogosian) - 5. Brennan (Fleischmann, Goc), 7. Fleischmann (Brennan)

Minnesota - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 11. Polák (C. Stewart, Porter), 50. A. McDonald (Tarasenko, Backes)