Brazílsky FC Santos víťazom Pohára osloboditeľov

NETKY.SK • 23 Jún 2011, 08:30 • 2 min

Brazílsky FC Santos sa stal víťazom tohto ročníka juhoamerického futbalového Pohára osloboditeľov. Po tom, čo v prvom finále remizoval 0:0 na ihrisku uruguajského Peňarolu Montevideo zvíťazil v domácej odvete 2:1 a do svojej zbierky tak po rokoch 1962 a 1963 získal túto trofej po tretí raz.
      Po bezgólovom polčase dostal Santos do vedenia 19-ročný Neymar, ktorý je blízko k podpisu zmluvy s Realom Madrid a v 68. minúte na 2:0 zvýšil Silva. Vlastný gól Durvala v 79. minúte záver zápasu zdramatizoval, ale Santos si tesné vedenie udržal.
      Najúspešnejším klubom Pohára osloboditeľov je Independiente so 7 titulmi, o jeden menej má na svojom konte Boca Juniors.