Brazília zdolala Srbsko, Mexiko prehralo s Portugalskom

NETKY.SK • 7 Jún 2014, 07:43 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Nemecka si v rámci prípravy na MS v Brazílii pozvali do Mainzu národný tímu Arménska a vďaka strhujúcemu druhému polčasu zvíťazili jednoznačne 6:1. Negatívom stretnutia bolo zranenie členka u tvorcu hry domácich Marca Reus, ktorého štart na svetovom šampionáte je ohrozený.

Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre Andre Schürrle, ale hostia odpovedali v 69. minúte vyrovnávajúcim gólom z penalty. Nemci však potom dokumentovali svoju ofenzívnu silu, keď zaznamenali päť gólov v priebehu 18 minút zásluhou Lukasa Podolského, Benedikta Höwedesa, Miroslav Kloseho a dvakrát Maria Götzeho.

Sumáre prípravných stretnutí:

/Mainz/
Nemecko - Arménsko 6:1 (0:0)
Góly: 52. Schürrle, 71. Podolski, 73. Höwedes, 76. Klose, 82. a 89. Götze - 69. Mchitarjan (11 m)

Japonsko - Zambia 4:3 (1:2)
Góly: 40. a 75. Honda, 74. Kagawa, 90.+1 Okubo - 9. Katongo, 29. Sinkala, 89. Musonda